• Посилання скопійовано

Як відобразити у ф. №1ДФ поворотну фіндопомогу: нагадує ДПС

Основна сума поворотної фіндопомоги, що отримується фізособою, відображається у ф. №1ДФ під ознакою доходу «197». А основна сума поворотної фіндопомоги, яка повертається ФОП або фізособі, під ознакою доходу «153»

Як відобразити у ф. №1ДФ поворотну фіндопомогу: нагадує ДПС

ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно з пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. №4 із змінами та доповненнями, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, відображається у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1ДФ) під ознакою доходу «153».

Разом з тим, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку, відображається у Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «197».

Основна сума поворотної фінансової допомоги, яка повертається фізичній особі – підприємцю або фізичній особі, відображається у Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «153».

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Донецькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Щомісячна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: оприлюднено проєкт нової форми!
    Мінфін оприлюднив проєкт нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ. Перший раз його треба буде подавати за січень 2025 року
    Сьогодні 13:16217
  • Як уточнити дані в додатку 4 до декларації з ПДВ?
    Уточнення показників у додатку 4 здійснюють лише щодо рядків, які потребують виправлення (рядки без змін не зазначаються). Так, у рядку додатка, що уточнюється, зазначаються показники зі знаком «-» (тобто сторнуються); у наступному рядку – правильні показники
    Сьогодні 10:3031
  • Коли потрібно вперше звітувати з акцизу за новою формою?
    Починаючи зі звітного періоду – січень 2025 року слід застосовувати оновлену форму декларації для складання звітності, яка подається до ДПС за місцем реєстрації платника акцизу в терміни не пізніше 20 лютого 2025 року
    31.12.20241 014
  • Мінфін вніс зміни до додатків декларації з податку на прибуток
    Затверджено зміни до декларації з податку на прибуток. А саме: внесено зміни до додатків ПН, РІ та ДІЯ, а додаток АМ викладено у новій редакції. Таким чином, додатки привели у відповідність до Закону №3813-IX
    31.12.20241 390
  • Уряд змінив порядок ведення реєстру неприбуткових
    Передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій не тільки під час державної реєстрації створення, а й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей
    30.12.202469