Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Як виправити помилки у декларації з турзбору?

Податківці навели алгоритм заповнення уточнюючої декларації залежно від періоду її здійснення

Податківці у підкатегорії 125.04 «ЗІР» зауважили, що Декларація у редакції наказу Мінфіну від 09.07.2015 р. № 636 передбачала зазначення звітного періоду та періоду, що уточнюється (рядки 2, 3), наростаючим підсумком – І квартал, півріччя, три квартали, рік, при уточненні показників звітних періодів до III кварталу 2019 року платники при визначенні податкового періоду, що уточнюється (рядок 2.2 Декларації, рядок 1.2 Додатка), зазначають квартал, який відповідає періоду Декларації: якщо Декларація була за І квартал – І квартал. Декларація за півріччя – II квартал, Декларація за три квартали – III квартал, Декларація за рік – IV квартал.

Якщо Декларація за III квартал була надана за новою формою, то при уточненні показників за цей період платники у рядку 2.2 Декларації та рядку 1.2 Додатка вказують номер кварталу.

У разі коригування податкового зобов’язання з туристичного збору, уточнення (виправлення) сум туристичного збору при самостійному виявленні помилок здійснюється у розд. І «Розрахунок податкового зобов’язання» Додатка (далі – розд. І Додатка), при цьому заповнюються рядки 4-9, показники яких переносяться до відповідних рядків Декларації.

Рядки 4 - 9 розд. І Додатка заповнюються наступним чином:

  • у колонці 13 рядка 4 зазначається нарахована сума збору за даними раніше поданої Декларації, що уточнюється (рядок 3 Додатка до Декларації, що уточнюється);
  • у колонці 13 рядка 5 вказується уточнена сума податкових зобов’язань за податковий (звітний) період, у якому виявлено помилку;
  • у колонці 13 рядка 6 зазначається сума збору (недоплата), яка збільшує податкові зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки. Заповнюється у разі якщо значення рядка 5 більше значення рядка 4. Вказується позитивне значення, яке обчислюється за формулою: рядок 5 - рядок 4.

Значення колонки 13 рядка 6 розд. І Додатка переноситься до рядка 8.2 «податкове зобов’язання, що уточнюється до збільшення» Декларації;

  • у колонці 13 рядка 7 вказується сума збору, яка зменшує податкові зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки. Заповнюється у разі якщо значення рядка 4 більше значення 5. Зазначається позитивне значення, яке обчислюється за формулою: рядок 4 - рядок 5.

Значення колонки 13 рядка 7 розд. І Додатка переноситься до рядка 8.3 «податкові зобов’язання, що уточнюються до зменшення» Декларації;

  • у колонці 13 рядка 8 зазначається розмір штрафної санкції, що застосовується в разі заниження у раніше поданій Декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджується платником, визначеної згідно з нормами абзацу третього п.п. «а» або «б» п. 50.1 ПКУ (якщо сума недоплати визначена Декларацією з позначкою «Звітна», «Звітна нова», застосовується штраф у розмірі 5 відс., якщо з типом «Уточнююча», застосовується штраф у розмірі 3 %), розраховується за формулою: (рядок 6 х 3 % або 5 %).

Значення колонки 13 рядка 8 розд. І Додатка переноситься до рядка 8.4 «сума штрафу» Декларації; у рядку 9 зазначається сума пені нарахована платником самостійно відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 та абз. 3 п. 129.4 ПКУ.

Значення колонки 13 рядка 9 розд. І Додатка переноситься до рядка 8.5 «сума пені» Декларації.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податкова звітність , Туристичний збір , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі