• Посилання скопійовано

Коли у декларації з ренти потрібно заповнювати реєстраційний номер у ДПС, що уточнюється?

Випадки та порядок заповнення графи «Реєстраційний номер у контролюючому органі, що уточнюється» декларації з рентної плати

Коли у декларації з ренти потрібно заповнювати реєстраційний номер у ДПС, що уточнюється?

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що відповідно до абзаців першого і другого п. 50.1 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Форма Податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. №719 (в редакції наказу Мінфіну від 07.11.2016 р. №927) із змінами та доповненнями.

Невід’ємною частиною декларації є відповідні додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Декларації не додається.

Формою Декларації передбачено графу «Реєстраційний номер у контролюючому органі, що уточнюється», яка заповнюється при самостійному виправленні помилок платником податків за минулі податкові (звітні) періоди та поданні уточнюючої Декларації, звітної або звітної нової Декларації у складі якої уточняється один із минулих податкових (звітних) періодів, в якому виявлені помилки.

При цьому у графі «Реєстраційний номер у контролюючому органі, що уточнюється» Декларації, зазначається номер за яким було зареєстровано в органі ДПС Декларацію, показники якої уточнюються (виправляються).

Слід зазначити, що платник податків може знайти реєстраційний номер у органі ДПС, поданої Декларації, в меню «Перегляд поданої звітності» приватної частини Електронного кабінету, яке надає можливість перегляду раніше поданої, зокрема, податкової звітності до органу ДПС незалежно від способу її подання, включаючи звітність, подану на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.202512
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202521
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025544
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202590
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202527