• Посилання скопійовано

Як «єдиннникам» зі спецгрупи відзвітувати за загальне мінімальне податкове зобов’язання за 2022 рік?

«Єдиннники» зі спецгрупи, які зобов’язані визначити загальне мінімальне податкове зобов’язання, подають звітність за грудень як декларацію ЄП за IV квартал. У ній розраховують загальне мінімальне податкове зобов’язання

Як «єдиннникам» зі спецгрупи відзвітувати за загальне мінімальне податкове зобов’язання за 2022 рік?

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що відповідно до пп. 9.4 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, встановлюється у розмірі 2 відс. доходу, визначеного у відповідності до ст. 292 ПКУ.

Підпунктом 9.6 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що податковий (звітний) період для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, дорівнює календарному місяцю.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 9.7 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ для подання податкової декларації.

Згідно з абзацом першим пп. 9.7 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (далі – особливий порядок оподаткування), подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду, крім випадків передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) подаються протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливий порядок оподаткування, – фізичні особи, у випадку визначення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), подають звітність за звітний період – грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року, в якій розраховують зобов’язання платників єдиного податку наростаючим підсумком та визначають відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному Законом України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (абзац другий пп. 9.7 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливий порядок оподаткування, що зобов’язані визначити загальне мінімальне податкове зобов’язання платників єдиного податку, подають звітність за звітний період – грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року, в якій розраховують зобов’язання платників єдиного податку наростаючим підсумком, загальне мінімальне податкове зобов’язання.

При цьому, після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливий порядок оподаткування, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливого порядку оподаткування і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливого порядку оподаткування (пп. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Звітуємо до ДПС за I квартал 2025 року: коли і як - у статтях від редакції
    12 травня (понеділок) закінчується термін подання звітності за I квартал 2025 р. Зокрема, декларації з податку на прибуток та фінзвітності, декларацій платників ЄП 3 групи, з рентної плати тощо. В окремих аналітичних статтях розглянули нюанси їх подання
    Сьогодні 10:466 6022
  • В який строк ДПС проставляє апостиль на документи?
    Проставлення апостиля, відмову у його проставленні здійснює ДПС у строк до 20 робочих днів з дня отримання ДПС заяви та документів, необхідних для отримання послуги з проставлення апостиля
    Сьогодні 08:2935
  • Внесено зміни до декларації акцизного податку
    Декларацію акцизного податку доповнено новим додатком 1-5 "Розрахунок суми гарантованого податкового зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу"
    Сьогодні 08:11468
  • Чи може ДПС встановити більш тривалий строк для підготовки та надання SAF-T UA?
    Якщо специфіка роботи підприємства та значний обсяг документів (інформації) потребує більшого часу, ніж два робочі дні, для підготовки SAF-T UA, платник податків може завчасно формувати SAF-T UA для дотримання строків, визначених законодавством
    Сьогодні 08:0434
  • Як в Е-кабінеті подати декларацію з ЄП 4 групи?
    У розділі «Введення звітності» Е-кабінету оберіть: Рік та звітний період, тип форми: «J01 Прибуток», форму: J0103806. У полі «Код ДПІ» вкажіть територіальний орган ДПС, до якого подається декларація, та натисніть «Створити»
    Сьогодні 07:5318