Фахівці Бердичівської ДПІ надають роз’яснення відвідувачам ЦОП про можливість повернути частину коштів у вигляді податкової знижки, а також практичну допомогу у поданні податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді.
Зокрема, звертають увагу, що скористатися цим правом платники податків можуть у разі:
– понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ПКУ;
– якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов'язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом із податковою декларацією про майновий стан і доходи;
– отримання доходу у вигляді заробітної плати або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річної заробітної плати, зменшену з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ (крім випадку, визначеного пп. 166.4.4 ПКУ). У разі включення до податкової знижки витрат, передбачених пп. 166.3.10 ПКУ, податкова знижка не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
– використання права на нарахування податкової знижки лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк. Декларація подається по 31 грудня включно року, наступного за звітним роком.