• Посилання скопійовано

Чи потрібно здійснювати перереєстрацію в ДПС CГ з місцезнаходженням на ТОТ?

У разі фактичної зміни місцезнаходження юридичної особи або ФОПа така особа має провести державну реєстрацію в ЄДР зміни місцезнаходження згідно з Законом №755 без додаткового подання документів до ДПС

Чи потрібно здійснювати перереєстрацію в ДПС CГ з місцезнаходженням на ТОТ?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку (ст. 93 ЦКУ).

Відповідно до норм Закону України від 15.03.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон №755) місцезнаходженням фізичної особи – підприємця є адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем.

Частиною 1 ст. 4 Закону №755 встановлено, що одним із принципів, на яких базується державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, є обов’язковість державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; об’єктивність, достовірність та повнота відомостей у ЄДР; відкритість та доступність відомостей ЄДР.

Державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та інші реєстраційні дії відповідно до ст. 25 Закону №755 проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації; судових рішень, що набрали законної сили і тягнуть за собою зміну відомостей в ЄДР, а також рішень, прийнятих Міністерством юстиції України, його територіальними органами відповідно до ст. 34 Закону №755.

Відповідно до ст. 9 Закону №755 у ЄДР містяться, зокрема, відомості про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи – підприємця. Тобто зміна місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи – підприємця потребує державної реєстрації.

Пунктом 45.2 ПКУ встановлено, що податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ПКУ).

Облік платників, внесення змін до облікових даних платників податків юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців в органах ДПС здійснюється на підставі відомостей з ЄДР відповідно до ст. 64 – 66 ПКУ, отриманих з ЄДР у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами контролюючих органів згідно із Законом №755.

Дані про взяття на облік юридичної особи та фізичної особи – підприємця як платника податків передаються до ЄДР та підтверджуються відомостями із ЄДР.

Отже, для контролюючих органів першоджерелом відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи є ЄДР, відомості з якого мають бути достовірними.

Враховуючи викладене, у разі фактичної зміни місцезнаходження юридичної особи або фізичної особи – підприємця така особа має провести державну реєстрацію зміни місцезнаходження згідно з Законом №755 без додаткового подання документів до контролюючих органів.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.202512
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202521
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025544
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202590
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202527