• Посилання скопійовано

ДПС слідкує за своєчасністю виконання обовʼязків контролерами КІК

За період з 01.01.2022 по 01.09.2024 контролюючий орган отримав 16 917 повідомлень про КІК, з яких 16 400 – від фізичних осіб – резидентів України та 517 – від юридичних осіб – резидентів України стосовно 8 482 КІК

ДПС слідкує за своєчасністю виконання обовʼязків контролерами КІК

ДПСУ розповідає, що з 2022 року на контролерів контрольованих іноземних компаній (далі – КІК) покладено обов’язки подання повідомлень про КІК, Звітів про КІК, декларацій про прибуток або про майновий стан та доходи та сплачувати податки.

За ст. 39-2 ПКУ, якщо резидент України (фізична/юридична особа) зареєстрував в іноземній державі/території юридичну особу, а в деяких випадках і утворення без статусу юридичної особи (наприклад: трасти, фонди), така юридична особа (утворення без статусу юридичної особи) є КІК.

За невиконання правил КІК до контролюючої особи застосовується фінансова відповідальність у вигляді накладення штрафу, розмір якого визначено п. 120.7 ПКУ.

Так, за період з 01.01.2022 по 01.09.2024 контролюючим органом отримано 16 917 повідомлень про КІК, з яких 16 400 – від фізичних осіб – резидентів України та 517 – від юридичних осіб – резидентів України по 8 482 КІК.

Також отримано 21 817 повних Звітів про КІК та 10 354 Звітів за скороченою формою, з них після граничних термінів подано понад 2 тисячі звітів.

Проте акцентуємо увагу, що контролюючий орган з метою виявлення потенційних контролерів КІК застосовує комплексний підхід, який складається, зокрема, з аналізу дисципліни звітування (неподання повідомлень, своєчасності подання та неподання звітів про КІК), повноти та достовірності відображення інформації у звітах про КІК; аналізу інформації та показників фінансової звітності, аудиторських висновків, документації з ТЦ, первинних документів КІК; аналізу відкритих джерел інформації, ЗМІ, міжнародних баз даних, OSINT, повідомлень від уповноважених органів, опрацювання інформації отриманої через обмін з іноземними компетентними органами тощо.

Такий підхід вже дозволив встановити понад 3 тисячі контролерів КІК, які вчасно не виконали обов’язки, передбачені ст. 39-2 ПКУ.

З огляду на зазначене, Державна податкова служба України наголошує на необхідності виконання контролюючими особами правил КІК, які регламентує ст. 39-2 ПКУ.

Наразі триває робота щодо встановлення контролерів КІК та необхідності відповідного звітування про КІК.

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»