• Посилання скопійовано

Як фізособі-«єдиннику» відкоригувати дані попередніх декларацій у разі повернення коштів?

Якщо повернення коштів покупцю відбувається в іншому періоді, платник ЄП повинен уточнити показники усіх попередніх декларацій, в яких до доходів було включено таку суму

Як фізособі-«єдиннику» відкоригувати дані попередніх декларацій у разі повернення коштів?

Податківці у підкатегорії 107.01.07 «ЗІР» зауважили, що відповідно до п. 294.1 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема першої, другої груп, є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи та податкових агентів платників єдиного податку третьої групи – електронних резидентів (е-резидентів) є календарний квартал (крім податкового періоду податкової звітності з податку на додану вартість, визначеного п. 202.1 ПКУ).

Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) (абзац перший п. 292.3 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).

Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ (п. 292.13 ПКУ).

До складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (пп. 5 п. 292.11 ПКУ).

Форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578 (далі – Декларація).

Отже, якщо у разі розірвання договору фізична особа – підприємець – платник єдиного податку (першої – третьої груп) (далі – платник єдиного податку) повертає кошти (аванс, передоплату) покупцю за товари (роботи, послуги) у податковому періоді їх отримання, то сума таких коштів не включається до складу його доходу та відповідно не підлягає відображенню у Декларації.

Якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) відбувається в іншому податковому періоді, платник єдиного податку повинен уточнити показники усіх попередньо поданих Декларацій, в яких до доходів була включена така сума (авансу, передплати). Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданих Декларацій.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Щомісячна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: оприлюднено проєкт нової форми!
    Мінфін оприлюднив проєкт нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ. Перший раз його треба буде подавати за січень 2025 року
    Сьогодні 13:167 266
  • Як уточнити дані в додатку 4 до декларації з ПДВ?
    Уточнення показників у додатку 4 здійснюють лише щодо рядків, які потребують виправлення (рядки без змін не зазначаються). Так, у рядку додатка, що уточнюється, зазначаються показники зі знаком «-» (тобто сторнуються); у наступному рядку – правильні показники
    Сьогодні 10:3049
  • Коли потрібно вперше звітувати з акцизу за новою формою?
    Починаючи зі звітного періоду – січень 2025 року слід застосовувати оновлену форму декларації для складання звітності, яка подається до ДПС за місцем реєстрації платника акцизу в терміни не пізніше 20 лютого 2025 року
    31.12.20241 097
  • Мінфін вніс зміни до додатків декларації з податку на прибуток
    Затверджено зміни до декларації з податку на прибуток. А саме: внесено зміни до додатків ПН, РІ та ДІЯ, а додаток АМ викладено у новій редакції. Таким чином, додатки привели у відповідність до Закону №3813-IX
    31.12.20241 470
  • Уряд змінив порядок ведення реєстру неприбуткових
    Передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій не тільки під час державної реєстрації створення, а й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей
    30.12.202472