• Посилання скопійовано

Платники, яких з 2025 року буде віднесено до великих, мають подати ф. №1-ОПП

Нові ВПП, які не обліковуються у територіальних органах ДПС, що здійснюють податкове супроводження ВПП відповідно до наказу ДПС, зобов’язані подати заяву за формою №1-ОПП

Платники, яких з 2025 року буде віднесено до великих, мають подати ф. №1-ОПП

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків вітає нові підприємства, які досягли критеріїв великих платників податків та почнуть з наступного календарного року обслуговуватись у Південному міжрегіональному управлінні!

Звертаємо увагу, що після включення до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення про таке включення платник податків зобов’язаний стати на облік за основним місцем обліку у територіальному органі ДПС України, який здійснює супроводження ВПП, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр ВПП, а також за неосновним місцем обліку в такому територіальному органі або його структурних підрозділах щодо наявних у межах населеного пункту за місцезнаходженням територіального органу ДПС, який здійснює супроводження ВПП, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням за переліком, визначеним ДПСУ, або через які провадиться діяльність такого ВПП.

Великий платник, щодо якого центральним органом ДПС прийнято рішення про переведення на облік у територіальний орган ДПС, що здійснює податкове супроводження ВПП, чи інший контролюючий орган, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов’язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку у територіальних органах ДПС, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов’язки, передбачені ПКУ, – за новим місцем обліку.

Нові ВПП, які не обліковуються у територіальних органах ДПС, що здійснюють податкове супроводження ВПП відповідно до наказу ДПС, зобов’язані подати заяву за формою №1-ОПП (додаток 5 до «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588) (основне місце обліку) до територіального органу ДПС, що здійснює податкове супроводження ВПП, згідно з Реєстром ВПП на 2025 рік, затвердженим наказом ДПС від 20.10.2023 №872.

Платники, які згідно з Реєстром ВПП на 2024 рік закріплені за Південним міжрегіональним управлінням ДПС, можуть надіслати заяву на адресу – 65015, м. Одеса, проспект Шевченка 15/1, тел. (048) 770-15-97, або через Електронний кабінет в меню «Листування з ДПС».

Щодо ВПП, які не подали до відповідного територіального органу ДПС заяви за формою №1-ОПП, ДПС приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до територіального органу ДПС, що здійснює податкове супроводження ВПП, чи іншого територіального органу.

Платники, включені до Реєстру ВПП, перебувають на обліку у територіальному органі ДПС, що здійснює податкове супроводження ВПП з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр ВПП (п. 4 розд. ІІІ «Порядку формування Реєстру великих платників податків», затвердженого наказом Мінфіну від 21.10.2015 №911; далі – Порядок №911).

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.202512
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202522
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025556
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202591
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202527