• Посилання скопійовано

Перенесення строків звітування для бізнесу через війну скасують: законопроєкт від Уряду

За законопроєктом від КМУ дія положень Закону №2115 щодо подання звітів протягом трьох місяців після скасування ВС не поширюватиметься на подання ФОПами та юрособами статистичної, фінансової та іншої звітності. Але це не стосується звітування до ДПС!

Перенесення строків звітування для бізнесу через війну скасують: законопроєкт від Уряду

Нагадаємо, що наразі за п. 1 ст. 1 Закону №2115 надано можливості:

  • фізичним особам,
  • фізичним особам - підприємцям,
  • юридичним особам

подати:

  • облікові,
  • фінансові,
  • бухгалтерські,
  • розрахункові,
  • аудиторські звіти

та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства, в документальній та (або) в електронній формі, через 90 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Ці пільгові строки звітування діють як для ФОПів, так і для юросіб, але вони не поширюються на податкові правовідносини!

Завдяки цій нормі поки у період дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його завершення, не застосовується адміністративна та (або) кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності та (або) документів, до фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб.

Але цю норму оновлять. 

 

Що пропонує змінити Уряд?

21 березня на черговому засіданні КМУ було схвалено проєкт Закону про внесення змін до п. 1 Закону №2115. Про це наголосив Мельничук у своєму Телеграм-каналі.

Законопроєктом пропонується передбачити, що дія положень Закону №2115 щодо подання звітів та інших документів протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, не поширюватиметься на подання статистичної, фінансової та іншої звітності.

 

Винятки

Не зміниться пільга для підприємств оборонно-промислового комплексу, які подаватимуть звітність протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни. 

Також ним пропонується встановити, що особи, місцезнаходженням яких є території активних бойових дій або тимчасово окуповані РФ, подаватимуть статистичну, фінансову та іншу звітність для проведення державних статистичних спостережень протягом трьох місяців після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації за весь період неподання звітності.

Передбачається, що до осіб, місцезнаходженням яких є території активних бойових дій або тимчасово окуповані РФ території України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затвердженому Мінрозвитку, не застосовуватимуться передбачені законом заходи впливу за неподання чи несвоєчасне подання звітності у період бойових дій або тимчасової окупації та протягом трьох місяців після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації. 

 

Новий строк для звітування ФОПів та юросіб

Прикінцевими положеннями законопроєкту визначено, що подання статистичної, фінансової звітності, консолідованої фінансової звітності разом з відповідними аудиторськими звітами, звіту про управління, консолідованого звіту про управління, звіту про платежі на користь держави та консолідованого звіту про платежі на користь держави, складення яких передбачено законодавством, особами, які раніше не подавали таку звітність з урахуванням положень Закону №2115, за винятком осіб, місцезнаходженням яких є території активних бойових дій або ТОТ за Переліком, здійснюється протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим законопроєктом за весь період неподання.

 

Пільга щодо незвітування до ДПС

Наразі платників податків, які не мають такої можливості, звільнено від відповідальності, передбаченої ПКУ, за умови виконання ними податкових обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану або протягом 60 к. дн. з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). 

Але тим, хто бажає скористатися такою пільгою, треба подати до ДПС заяву разом з документами, що підтверджують неможливість виконання податкових обовязків. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у пп. 69.1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ та перелік підтвердних документів встановлено наказом Мінфіну від 29.07.2022 №225.

Ці норми не змінюватимуть!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20257
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202513
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025422
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202585
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526