• Посилання скопійовано

Квартальна єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, але не для всіх: альтернативний законопроєкт

Законопроєктом №13108-1 передбачено квартальну звітність для платників податків з кількістю працівників не більше 10 осіб та у яких немає випадків необхідності призначення працівникам соц- та страхових виплат, розрахунок яких залежить від місячного заробітку

Квартальна єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, але не для всіх: альтернативний законопроєкт

1 квітня 2025 року Г. Третьякова зареєструвала у ВРУ законопроєкт №13108-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо спрощення механізму подання звітності для окремих платників єдиного внеску".

Він є альтернативним до законопроєкту №13108, про який ми розповідали тут. Нагадаємо, що ним передбачено перехід від щомісячного до квартального подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Але, на думку Третьякової,  зміна періодичності подання звітності з щомісячної на квартальну не сприятиме спрощенню ведення господарської діяльності та зниженню витрат підприємців, оскільки квартальна звітність передбачає подання податкового розрахунку з розбивкою по місяцях. А це, своєю чергою, створюватиме додаткове бюрократичне навантаження під час складання звітності.

Крім того, при повному переході на щоквартальну звітність, як це запропоновано законопроєктом №13108, система соціального захисту отримуватиме інформацію про доходи та стан сім’ї з інтервалом в часі – мінімум від трьох до п’яти місяців. Як засвідчила практика минулих років, при щоквартальній звітності інформація про реальний стан доходів людини стає відомою органу соціального захисту населення через 50 днів після закінчення кварталу, що дуже ускладнює швидке реагування для надання соціальної підтримки.

Таким чином, на думку Г. Третьякової, прийняття законопроєкту №13108 у запропонованій редакції унеможливить на практиці вчасне надання державної підтримки людям з низькими доходами, які дійсно її потребують.

Альтернативним законопроєктом пропонується:

  1. для платників податків, у яких чисельність найманих працівників не перевищує 10 осіб та у яких немає випадків, пов’язаних із необхідністю призначення їхнім працівникам соціальних та страхових виплат, розрахунок яких здійснюється залежно від розміру місячного заробітку (доходу), передбачити квартальну звітність;
  2. звільнити від подання податкової звітності ФОПів, членів фермерського господарства та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, у разі щомісячної сплати суми єдиного внеску у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску;
  3. відомості про ФОПів, членів фермерського господарства та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, вноситимуть до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування автоматично за фактом зарахування коштів.

У разі прийняття цей закон набере чинності з 1 січня 2026 року.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»