• Посилання скопійовано

Нардепи хочуть повернути квартальну єдину звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

На сайті ВРУ зареєстровано проєкт №13108 щодо внесення змін до ПКУ з метою зміни строку подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ на квартальний. Автори вважають, що частота подання звітності не впливає на податкові надходження, але ускладнює ведення бізнесу

Нардепи хочуть повернути квартальну єдину звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

17 березня на сайті ВРУ зареєстровано законопроєкт №13108 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо строків подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб.

На сьогодні запровадження щомісячного звітування податкових агентів щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (в тому числі ЄСВ) створило надмірне адміністративне навантаження на бізнес та підприємства, установи й організації загалом. Частота подання звітності не впливає на податкові надходження, але значно ускладнює ведення підприємницької діяльності.

Що пропонують змінити?

У пояснювальній записці йдеться, що метою проєкту є оптимізація звітності платників податків і зменшення адміністративного навантаження на підприємства. Для цього передбачається:

  • Перехід від щомісячного до квартального подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
  • Узгодження термінів подання податкової звітності з іншими положеннями Податкового кодексу України.
  • Підвищення передбачуваності регуляторної політики та покращення умов для розвитку малого і середнього бізнесу.

Для цього проєктом закону передбачено внесення таких змін до Податкового кодексу України:

  • У статті 51 встановити, що податкові агенти та платники ЄСВ подають податковий розрахунок щокварталу (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), замість щомісячного звітування.
  • У статті 70 визначити, що податкові агенти подають інформацію про прийняття та звільнення працівників протягом 40 календарних днів після завершення звітного кварталу (замість 20 календарних днів після завершення місяця).
  • У статті 170 уточнити порядок звітності для податкових агентів, що надають бюджетні гранти, із відповідним переходом на квартальну подачу інформації.
  • Внести зміни до статті 172, які передбачають щоквартальне, а не щомісячне подання нотаріусами інформації про посвідчені договори купівлі-продажу нерухомості.
  • У статті 176 передбачити подання податкового розрахунку податковими агентами у строки, встановлені для податкового кварталу, а не податкового місяця.

***

УВАГА!
Доповнення від 02.02.2025 р.

1 квітня 2025 року Г. Третьякова зареєструвала у ВРУ законопроєкт №13108-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо спрощення механізму подання звітності для окремих платників єдиного внеску". Він є альтернативним до законопроєкту №13108, про який йде мова вище. 

Альтернативним законопроєктом пропонується:

  • для платників податків, у яких чисельність найманих працівників не перевищує 10 осіб та у яких немає випадків, пов’язаних із необхідністю призначення їхнім працівникам соціальних та страхових виплат, розрахунок яких здійснюється залежно від розміру місячного заробітку (доходу), передбачити квартальну звітність;
  • звільнити від подання податкової звітності ФОПів, членів фермерського господарства та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, у разі щомісячної сплати суми єдиного внеску у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску;
  • відомості про ФОПів, членів фермерського господарства та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, вноситимуть до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування автоматично за фактом зарахування коштів.

Докладно про альтернативний законопроєкт читайте у нашій новині "Квартальна єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, але не для всіх: альтернативний законопроєкт".

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    Сьогодні 20:074
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    Сьогодні 17:2611
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    Сьогодні 10:45406
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    Сьогодні 09:2985
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526