Щоб визначити, який з видів фінансування підійде саме Вашій компанії, зупинимося докладно на кожному.
«АгроКУБ», можна сказати, став бестселером цього року. Так, з початку літа вже профінансовано у вітчизняні агрофірми понад 70 млн грн. Популярності проект набрав як завдяки швидкості отримання кредиту – буквально кілька днів, так і адаптації умов спеціально для зручності аграріїв – суму збільшено до 500 тис. грн, ставка – лише 2%, при цьому перші 6 місяців виплачуються тільки відсотки, наступні 6 місяців – сума боргу з відсотками рівними частинами. Крім того, другий кредит за необхідності можна оформити, не чекаючи погашення першого.
Лізинг сільгосптехніки дозволяє українським аграріям вирішити питання розширення парку сільгосптехніки (як вітчизняної, так і імпортної) за схемою фінансового лізингу. При цьому строк лізингу становить до 5 років, а сума – від 300 000 до 5 млн грн, тобто на будь-який обсяг бізнесу – від невеликого сімейного фермерського господарства до великого обласного агропідприємства. Наприклад, сума першого кредиту, виданого за програмою лізингу, становить 920 000 грн. Для отримання фінансування не потрібно додаткової застави, дострокове погашення – безкоштовно.
«Особливі умови програми отримання сільгосптехніки в лізинг дозволяють аграріям не тільки отримати нову техніку, щоб забезпечити своєчасну посівну та збирання врожаю, а й обміняти свою стару техніку на нову за ринковою ціною завдяки програмі Trade-In! – розповідає керівник напрямку «Малий і середній бізнес» ПриватБанку Сергій Клюєв. – Ми розуміємо всю специфіку роботи аграріїв і важливість не підвести в сезон. До речі, техніка в лізинг – це набагато дешевше, ніж оренда, а після завершення робіт на своїх полях її можна здавати в оренду іншим фермерам».
Кредитна лінія «Агросезон» – це можливість для агробізнесу вирішити питання фінансування поточного сільгоспциклу, а також забезпечити ефективний розвиток підприємства. При цьому погашення проходить за гнучким графіком з урахуванням сезонності (наприклад, погашення кредиту: грудень – 20%, січень – 30%, лютий – повне обнулення етапу фінансування).
Така кредитна лінія надає можливість:
- вчасно провести закупівлю сировини й матеріалів для сільськогосподарського циклу (паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, добрива, насіння);
- профінансувати поточний ремонт сільгосптехніки, обладнання, приміщень;
- придбати запчастини, будівельні матеріали, а також основні засоби (допоміжна техніка, дрібне обладнання).
Важливо, що кредитування надається «живими» грошима й при цьому є можливість придбати агрокомпоненти дешевше за рахунок збільшення обсягу закупівель і знижок від постачальників – галузевих партнерів банку.