• Посилання скопійовано

Індивідуальна податкова консультація від 25.10.2019 р. №1006/ІПК/04-36-12-04-21

Індивідуальна податкова консультація від 25.10.2019 р. №1006/ІПК/04-36-12-04-21

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області індивідуальна податкова консультація від 25.10.2019 р. №1006/ІПК/04-36-12-04-21

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області на звернення Товариства щодо визначення доходу платника єдиного податку третьої групи, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи, одним із видів діяльності є "Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів". Товариство отримало від орендаря автомобіля відшкодування завданої матеріальної шкоди від пошкодження автомобіля та зацікавлене у з'ясуванні питання оподаткування єдиним податком сум коштів, які надійшли Товариству від орендаря автомобіля як компенсація завданих збитків.

Пунктом 1 ст. 759 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) визначено, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно п. 4 част. 1 ст. 611 ЦКУ встановлено, що у разі порушенні зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків.

Боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати наймодавцеві завдані цим збитки. Розмір збитків, завданих порушенням зобов'язання, доказується кредитором. Збитки визначаються з урахуванням ринкових цін, що існували на день добровільного задоволення боржником вимоги кредитора (част. 1 - 3 ст. 623 ЦКУ).

Згідно з пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) (п. 292.13 ст. 292, пп. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу), який здійснюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Мінфіну України з питань бухгалтерського обліку.

Відповідно до Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 N 290, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за N 860/4153 (далі - П(С)БО 15), дохід визнається під час збільшення активу або зменшенні зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства) за умови, що оцінку доходу може бути достовірно визначено.

Суми відшкодування збитків і компенсацій відображаються в бухгалтерському обліку у складі інших операційних доходів (п. 7 П(С)БО 15) за кредитом субрахунку 715 "Одержані штрафи, пені, неустойки".

Отже, отримана Товариством від орендаря сума компенсації вартості завданих збитків від пошкодження автомобіля включається до доходу Товариства та оподатковується єдиним податком.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини порталу

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини порталу»