Нацбанк розповідає, що він став одним з підписантів Меморандуму про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Меморандум передбачає впровадження Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.
Від Національного банку меморандум в робочому порядку підписала Перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.
Меморандум окреслює основні напрями співпраці між сторонами, які мають на меті створити та забезпечити подальшу розбудову механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників в Україні. Дорожня карта запровадження такого механізму перевірки, що додається до меморандуму, містить 12 заходів, які мають бути виконані до кінця 2019 року.
Крім Національного банку, таке зобов’язання взяли на себе також Міністерство юстиції, Міністерство фінансів, Державна фіскальна служба, Держфінмоніторинг, Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державне агентство з питань електронного урядування. Серед партнерів від громадського сектору – громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції», Міжнародний фонд «Відродження», громадська організація «Центр протидії корупції» та інші заінтересовані інститути громадянського суспільства.