12 вересня 2019 року ВРУ підтримала в цілому законопроект №1069-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (відомий як законопроект про «спліт»).
У першому читанні його підтримали 301 нардеп, в цілому з необхідними техніко-юридичними правками - 296 народних депутатів.
Цим Законом запропонована ліквідація Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
За інформацією від Мінфіну, метою законопроекту є дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави:
- менше регулюючих та контролюючих органів;
- менше погоджувальних процедур;
- нижчі корупційні ризики;
- кращі умови ведення бізнесу.
Законопроект є результатом спільної роботи регуляторів фінансового сектору та міжнародних експертів і передбачає такі зміни:
- Передачу частини повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Ці повноваження стосуються регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю.
- Передачу решти повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Національного банку України.
- Внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою уніфікації порядку здійснення процедур ліцензування та регулювання Національним банком України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
- Скасування Закону України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та Декрет Кабінету Міністрів України «Про довірчі товариства» з метою усунення надмірного регулювання.
Законопроект приводить регулювання та нагляд у небанківському фінансовому секторі у відповідність до міжнародних стандартів. Ухвалення законодавства, важливого для забезпечення розвитку фінансових ринків, і зокрема закону про «спліт» є також одним із пунктів Меморандуму співпраці з МВФ в рамках програми Стенд-бай.