Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

НБУ буде проводити перевірки об'єктів оверсайту за новим порядком

Нацбанк оновив порядок проведення перевірок об’єктів оверсайту та застосування до них заходів впливу

Національний банк України повідомляє, що вніс зміни до порядку проведення перевірок щодо дотримання платіжними організаціями платіжних систем та їх учасниками, а також операторами послуг платіжної інфраструктури (далі – об’єкти оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем та переказу коштів*.

Відтепер за наявності обґрунтованих підстав, що можуть свідчити про недотримання об’єктом оверсайта вимог законодавства України, Національний банк здійснюватиме безвиїзну перевірку з окремих питань діяльності об’єкта оверсайта під час проведення ним операцій із переказу коштів.

Безвиїзна перевірка проводитиметься шляхом запитування в об’єкта оверсайта та подальшого аналізу інформації, документів та письмових пояснень щодо фактів, які можуть свідчити про порушення ним законодавства України з питань діяльності платіжних систем та переказу коштів.

Зазначені зміни внесені з метою зменшення адміністративного навантаження та більш швидкого реагування на факти, що можуть свідчити про порушення об’єктами оверсайта законодавства України.

Також шляхом унесення змін до порядку застосування заходів впливу до об’єктів оверсайта** встановлено поріг суттєвості величин за недостовірними статистичними даними, що подаються до Національного банку. Такий крок має підвищити рівень відповідальності об’єктів оверсайта під час формування та подання статистичної звітності.

Відповідні норми містять постанови Правління НБУ від 22.11.2019 р. №139 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» та від 22.11.2019 р. №140 «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення обʼєктами нагляду (оверсайта) законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні», які набирають чинності з 30 листопада 2019 року.

* Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання об'єктами нагляду (оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 09.12.2013 р. №503.

** Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення об'єктами нагляду (оверсайта) законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 19.12.2013 р. №524.

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Перевірки , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі