Глава Комітету ВРУ Д. Гетманцев повідомив у своєму профілі в Facebook, що звернувся до НБУ з питанням щодо готовності проектів нормативних актів для реалізації вимог Закону про фінмоніторинг (набуває чинності 28 квітня).
"Увага до ситуації викликана високою тривогою суб`єктів первинного моніторингу в зв`язку з неможливістю ведення діяльності після набрання чинності закону через відсутність необхідних інструкцій і правил з боку НБУ. Тривогу поділяю", - зазначив Гетманцев.
Але ще ввечері 16 квітня на сайті НБУ з'явилося повідомлення НБУ щодо ґрунтовних змін до підходів проведення дистанційної ідентифікації та верифікації клієнтів. Про це ми писали тут.
Зокрема, з 28 квітня 2020 року здійснення банками ідентифікації та верифікації не вимагатиме особистої присутності клієнта. Нацбанк розробив із залученням учасників фінансових ринків нові інструменти і способи віддаленої ідентифікації залежно від обраної моделі та каналів залучення клієнтської бази.
Так, у банків буде можливість обрати для себе:
- повноцінні моделі віддаленої ідентифікації та верифікації;
- спрощені моделі, що міститимуть певні ліміти на обсяги операцій та залишків за рахунками клієнтів.
Національний банк також погодився на запропоновані банками ліміти щодо вказаних спрощених моделей верифікації клієнта, а саме:
- загальний ліміт на проведення видаткових фінансових операцій за всіма рахунками, відкритими клієнту в банку, не перевищуватиме 40 тис грн на місяць та 400 тис грн на рік;
- загальний залишок за всіма відкритими клієнту рахунками та електронними гаманцями в банку не перевищуватиме 40 тис. грн.
***
Читайте також: