Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

Смолій написав заяву про відставку з посади голови НБУ

Сьогодні Голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням

Сьогодні Голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням. Така інформація з'явилась на сторінці Facebook НБУ.

«Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як Головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні», - заявив Яків Смолій.

 

Заява Правління Національного банку щодо відставки Голови Якова Смолія

НБУ повідомляє, що члени Правління Національного банку України поважають рішення Голови Національного банку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску.

Правління вважає своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку.

 

В Офісі президента відреагували на відставку Смолія

В ОП заявили, що дискусії щодо діяльності НБУ мають бути без політичного забарвлення.

Офіс президента опублікував заяву після відставки голови Національного банку України Якова Смолія. У президента закликали позбавити політичного забарвлення дискусії щодо діяльності НБУ.

Про це повідомили в прес-службі ОП.

 

МВФ вважає, що Україна повинна зберегти незалежність центрального банку

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прокоментував заяву про відставку голови Нацбанку України Якова Смолія. У фонді вважають, що Україна повинна зберегти незалежність центрального банку. Про це йдеться у публікації РБК-Україна.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки , Фінанси

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 12

Новини по темі

Консультації по темі