• Посилання скопійовано

Нацбанк розпочав оновлювати нормативну базу для небанківських фінустанов

Нацбанк розпочав оновлення ключової нормативної бази з регулювання діяльності небанківських фінустанов

Нацбанк розпочав оновлювати нормативну базу для небанківських фінустанов

Національний банк України з 1 липня став регулятором ринку небанківських фінансових послуг і відразу розпочав розроблення низки нових нормативно-правових актів з питань регулювання діяльності учасників цього ринку. Для цього були унесені зміни до Плану підготовки проєктів регуляторних актів Національного банку України на 2020 рік.​

 

Ключові напрями оновлення нормативно-правових актів

Пріоритетними напрямами оновлення нормативно-правової бази Національний банк визначив ліцензування, нагляд, перевірки, оцінку ризиків, застосування заходів впливу, звітність та аудит. Зазначені оновлення стосуватимуться стандартизації та приведення до міжнародних норм підходів і процедур регулювання й нагляду. Зокрема, йдеться про такі зміни за кожним із напрямів:

  • Ліцензування – створення єдиного документа, який визначатиме порядок здійснення дозвільних процедур, установлення вимог до небанківських фінансових установ;
  • Нагляд – розроблення процедур безвиїзного нагляду та інспекційних перевірок небанківських фінансових установ, а саме – встановлення порядку проведення безвиїзного нагляду, а також проведення планових та позапланових перевірок на основі ризик-орієнтованого підходу;
  • Заходи впливу – запровадження нового порядку застосування заходів впливу до небанківських фінансових установ;
  • Звітність – стандартизація вимог до звітності небанківських фінансових установ з метою актуалізації форми й частоти подання звітності кожного сегмента ринку небанківських фінансових установ залежно від ризиків їх діяльності;
  • Аудит та фінансова звітнасть – запровадження додаткових вимог до аудиторських звітів, які складатимуться за підсумками аудиту діяльності надавачів небанківських фінансових послуг.

Загалом відповідно до оновленого плану до кінця 2020 року Національний банк планує прийняти не менше 11 нових регуляторних актів щодо регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.

 

Процедура розроблення проєктів нормативно-правових актів НБУ

Здійснюючи регуляторну діяльність, Національний банк керується принципами прозорості та партнерства. Відтак, з метою створення ефективного та сучасного регулювання, яке б відповідало потребам і учасників ринку, і споживачів фінансових послуг, Національний банк залучає бізнес та експертну спільноту до спільного розроблення нормативно-правових актів.

З цією метою проєкти нормативно-правових актів щодо небанківських фінустанов оприлюднюються на офіційному вебсайті НБУ в розділі «Нагляд», підрозділі «Регулювання ринку небанківських фінпослуг (спліт)» для ознайомлення та обговорення з учасниками ринку. Кожен проєкт регуляторного акта проходить етап обговорення протягом періоду не менше одного місяця.

Оприлюднення проєкту акта на етапі розроблення та активна взаємодія з фінансовими установами дає можливість ознайомитись із баченням учасників ринку перед затвердженням остаточної редакції регуляторного акта.

Водночас для оперативнішого і дієвішого обговорення проєктів нових нормативно-правових актів із учасниками ринку Національний банк створив окрему поштову скриньку NBFI.regulations@bank.gov.ua. За цією електронною адресою учасники ринку та експерти можуть надавати свої пропозиції до проєктів нормативно-правових актів із питань регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.

Нагадуємо, що до набрання чинності відповідними актами Національного банку вищезазначені питання врегульовуються актами Нацкомфінпослуг.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»