• Посилання скопійовано

Перехід банків та Держказначейства на режим роботи 23/7: подробиці від НБУ

Банки самостійно приймають рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб клієнтів. У роботі СЕП існує технологічна перерва під час переходу на новий банківський день – з 00:00 до 01:00

Перехід банків та Держказначейства на режим роботи 23/7: подробиці від НБУ

Система електронних платежів Національного банку (далі – СЕП) запрацювала в режимі 23/7 з 3 серпня 2020 року.

Перехід на розширений регламент роботи пройшов успішно. Відтепер система доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень. Учасники СЕП можуть здійснювати міжбанківський переказ коштів з 01:00 до 24:00. У роботі системи існує технологічна перерва впродовж однієї години під час переходу на новий банківський день – з 00:00 до 01:00. Нагадаємо, що до цього СЕП забезпечувала приймання міжбанківських платежів з 8:30 до 19:00 у робочі дні та не функціонувала в святкові та вихідні дні.

Виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно приймають рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб клієнтів.

Першими уночі  03 серпня цього року в системі здійснили платежі АТ "Альфа Банк", АТ "Перший інвестиційний банк", АТ "ІдеяБанк". На світанку до них приєдналися ще два банки – АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Ощадбанк". Загалом упродовж першої доби роботи за новим регламентом платежі в СЕП здійснювали всі 75 банків України та Державна казначейська служба України, з них чотири банки (АТ "Альфа Банк", АТ “ОТП БАНК”, АТ КБ "ПриватБанк", АБ "УКРГАЗБАНК") відправляли початкові платежі в СЕП до кінця доби.

Загалом протягом банківського дня 03 серпня 2020 року в системі було оброблено 1,6 млн платежів на загальну суму понад 119 млрд грн, зокрема:

  • у період із 01:00 до 08:30 – 286,04 тисяч платежів на суму 6,8 млрд грн;
  • у період із 08:30 до 19:00 (робочий час, визначений попереднім регламентом СЕП) – понад 1,303 млн платежів на суму 112 млрд грн;
  • у період із 19:00 до 00:00 – 13,87 тисяч платежів на суму 69 млн грн.

"Тепер клієнти банків матимуть майже цілодобовий доступ до фінансових послуг та зможуть проводити чутливі до часу платежі в зручному для них режимі. Це позитивно сприятиме розширенню фінансової інклюзії, впровадженню нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів та зростанню частки безготівкових розрахунків", – зазначив  директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

Робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу системи на цілодобовий режим роботи. Тепер Національний банк працюватиме, щоб реалізувати в СЕП "безшовний" режим роботи 24/7. Йдеться про те, що перехід від поточного до наступного банківського дня здійснюватиметься миттєво, без призупинення приймання платежів в СЕП під час переходу на новий день. Такий режим роботи СЕП планується реалізувати в межах робіт зі створення наступного покоління СЕП (СЕП-4) разом із переходом системи на міжнародний стандарт ISO 20022.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»