ВРУ прийняла Закон "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо уточнення окремих положень" (проект зареєстровано за №5559).
Законом вдосконалено правове регулювання окремих аспектів фінансового моніторингу в Україні.
Законом внесено зміни до пункту 8 частини вісімнадцятої статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», якими передбачено застосування заходів фінансового моніторингу у випадку переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень.
Від редакції: Нагадаємо, що у поточній редакції п. 8 ч. 18 ст. 14 Закону №361-IX передбачено, що вимоги фінансового моніторингу (зокрема, щодо ідентифікації клієнта) не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.
Отже, як тільки йдеться про переказ в сумі від 5 тисяч гривень та більше, відправнику (ініціатору платежу) необхідно ідентифікувати себе для банку. А от для переказу у межах 4999 гривень ідентифікація не потрібна. Так, 1 гривня має велике значення.
Враховуючи технічні можливості платіжних терміналів, це призводить до певних незручностей. Зокрема, для користувачів платіжними терміналами самообслуговування, які не мають точної суми у вказаному розмірі 4999 гривень та відповідно позбавлені можливості здійснити грошовий переказ шляхом внесення готівкових коштів на суму 5000 гривень, а також банків та фінансових установ, що змушені передбачати нові сервіси програмного обслуговування для переказу здачі в розмірі 1 гривні з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу.
***
Читайте також:
- Як будемо подавати інформацію Держфінмоніторингу: аналіз проєкту від Мінфіну
- Які операції підлягають фінмоніторингу?
- Коли і як Держфінмоніторинг може зупинити платіж?
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!