Нагадаємо, що з 1 вересня 2021 року запрацювало Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування. Про це ми писали тут.
І ось постановою від 30.09.2021 р. №97 Нацбанк уже вніс до нього зміни, які запрацювали з 2 жовтня 2021 року (з дня, наступного за днем опублікування постанови на вебсайті НБУ).
Зокрема, Положення доповнено нормою, згідно з якою банк має право з метою встановлення джерел походження коштів звертатися зі запитом до державних органів, державних реєстраторів, а також органів виконавчої влади, правоохоронних органів, які надають відповідь згідно з Порядком надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб'єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, затвердженим постановою КМУ від 21 жовтня 2020 року №968.
Також змін зазнали додатки до Положення:
- додаток 1 тепер має назву "Анкета декларанта для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування";
- додаток 2 отримав назву "Заява декларанта про відсутність обмежень щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів".
Також викладено у новій редакції абзац перший:
"Підписуючи цю заяву, я
________________________________________________________________________________
[прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), номер (та за наявності - серія) паспорта громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) (не зазначається фізичною особою, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку в паспорті/запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово "відмова")]
________________________ повідомляю, що об'єкт декларування не належить до:"
Уточнено також, що підписуючи цю заяву, декларант надає згоду банку направляти запит та отримувати від ДПСУ інформацію про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку на доходи фізичних осіб, а також суми нарахованого єдиного внеску, потрібну для цілей виконання банком вимог Закону №1539-ІХ.
***
Читайте також: