• Посилання скопійовано

Чи має кредитний договір в е-формі таку ж силу, як паперовий?

Кредитний договір, укладений онлайн, має таку саму юридичну силу, що й паперовий

Чи має кредитний договір в е-формі таку ж силу, як паперовий?

Кредитний договір, укладений онлайн, має таку саму юридичну силу, що й паперовий. Наголошує НБУ на сторінці в Фейсбук.

Проста істина, яка, на жаль, все ще викликає запитання в споживачів. Тож сьогодні хочемо нагадати про юридичні аспекти оформлення позики через сайт чи мобільний додаток фінансової установи.

По-перше, і це дуже важливо, – за законом оформлення кредиту онлайн із використанням одноразового пароля прирівнюється до підписання договору в паперовій формі власноручним підписом чи електронного договору – кваліфікованим електронним підписом.
Це регламентується Законами України "Про електронні довірчі послуги" та "Про електронну комерцію".

По-друге, враховуючи перший пункт, кредити, оформлені онлайн, потрібно вчасно гасити та не допускати прострочення. Адже фінансова установа має право залучити колекторську компанію до врегулювання простроченої заборгованості, якщо це передбачено умовами договору про споживчий кредит.

Також фінансова компанія може самостійно здійснювати врегулювання простроченої заборгованості без залучення колекторських компаній.

Нагадаємо, що законодавством України встановлено чіткий перелік дозволених способів взаємодії колекторів зі споживачами.

По-третє, обов’язково уважно читайте договір. Краще витратити зайві пів години на вивчення умов кредитного продукту, ніж отримати несподіванку у вигляді додаткових платежів чи комісій. Прочитайте та завантажте собі примірник. Зверніть увагу на орієнтовну реальну річну процентну ставку, що дасть змогу зрозуміти загальні витрати за кредитом та оцінити власні фінансові можливості. Якщо оформляєте кредит у розмірі, більшому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, то, крім договору, ви повинні отримати також паспорт споживчого кредиту.

І останнє – відстоюйте свої права. Якщо фінансова установа зі свого боку порушує умови договору, то ви маєте право скаржитися її керівництву. Не знайдете порозуміння на цьому рівні – звертайтеся до Національного банку.

***

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»