• Посилання скопійовано

Що очікує бізнес від нового очільника НБУ?

Бізнес чекає від нового голови НБУ поступову збалансовану валютну лібералізацію, збереження стійкої позиції у спільноті європейських центробанків, досягнутих попередньою командою

Що очікує бізнес від нового очільника НБУ?

Європейська Бізнес Асоціація нагадує, що Верховна Рада України проголосувала за призначення Андрія Пишного Головою Національного банку України.

Анна Дерев’янко Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації зазначає: "Від імені бізнес-спільноти вітаю нового очільника НБУ з призначенням! Це дійсно дуже відповідальна задача і великий виклик, очолювати таку структуру – особливо в такий непростий для країни час. Сподіваємось, що макроекономічна та фінансова ситуація збережуться стабільними в країні, інфляція буде керованою, а курсова політика – прогнозованою. Водночас, зі свого боку, спільнота розраховує на регулярний діалог з новим очільником НБУ".

Так, Європейська Бізнес Асоціація оприлюднила 5 першочергових кроків, яких очікує бізнес від нового Голови НБУ.

По-перше, збереження інституційної незалежності НБУ, без втручань у політику регулятора та без відкату назад розпочатих у фінансовому секторі реформ.

По-друге, задля забезпечення відновлення та розвитку української економіки – збереження макроекономічної стабільності, продовження послідовної монетарної політики. Так, ситуація, з військовою агресією рф та коронавірусом продемонструвала, що фінансова і банківська система, зокрема, є добре підготовленими. А прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни.

По-третє, поступова збалансована валютна лібералізація, збереження стійкої позиції у спільноті європейських центробанків, досягнутих попередньою командою.

По-четверте, продовження європейської інтеграції, зокрема гармонізація з європейською фінансовою банківською системою.

По-п’яте, продовження відкритого діалогу та врахування потреб бізнесу під час оновлення регуляторних та законодавчих норм.

Водночас, бізнес-спільнота дякує Кирилові Шевченку за послідовну та передбачувану монетарну політику, відкритий діалог з бізнесом, надто у важкий воєнний час. Завдяки виваженій та далекоглядній робочій стратегії НБУ вдалося забезпечити умови для втримання макроекономічної стабільності. З самого початку повномасштабної війни, попри тяжкі виклики, пов’язані з втратою територій та ВВП, міграційною та трудовою кризами, логістичними проблемами тощо, українська банківська система стабільно працює, рівень міжнародних резервів України дає можливість підтримувати економіку, а рівень інфляції не катастрофічний навіть після семи місяців воєнного стану на всій території України. Разом з цим, під головуванням Кирила Шевченка НБУ своєчасно виконував умови МВФ. Окремо варто відзначити той факт, що незважаючи на надзвичайні обставини, Нацбанк не уповільнив роботу за ключовими напрямками реформ. Так, оновлено та впорядковано законодавство, що регулює діяльність небанківських фінансових установ, стандарти роботи платіжного ринку невпинно наближаються до загальноєвропейських, завдяки імплементації норм та директив ЄС, а банківська система працює прозоро і ефективно.

***

Читайте також:

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»