• Посилання скопійовано

Врегулювання обігу криптовалюти в Україні пожвавить інвестиційний ринок, – Гетманцев

За словами Гетманцева, це досить великий і складний законопроєкт, який врегульовує ринок криптовалюти, де запроваджуються норми на кшталт фондового ринку. У нас буде відповідний регулятор, ми пропонуємо, щоб це був НБУ із Мінцифри

Врегулювання обігу криптовалюти в Україні пожвавить інвестиційний ринок, – Гетманцев

Сайт ВРУ повідомляє, що народні депутати у співпраці з експертами розробили проєкт закону, що врегульовує обіг криптовалюти в Україні. У документі, який уже рекомендований профільним Комітетом до першого читання, зокрема, ідеться про легалізацію криптовалюти, надання можливості людям вкладати гроші в цей інвестиційний актив та сплачувати податки з отриманих прибутків. Такий підхід пожвавить інвестиційний ринок в Україні.

Про це заявив народний депутат, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Це досить великий і складний законопроєкт, який врегульовує ринок криптовалюти, де запроваджуються норми на кшталт фондового ринку. У нас буде відповідний регулятор, ми пропонуємо, щоб це був Нацбанк із Мінцифрою, вони визначатимуть статус криптобірж, порядок випуску криптоактивів, емісії криптоактивів, їх обігу. Щодо оподаткування, то ми передбачаємо механізм операцій із криптоактивами, схожий із цінними паперами. Ми оподатковуємо прибуток, тобто різницю між тим, що людина вклала в криптоактиви, і тим, що отримала у вигляді доходу за рік», - пояснив парламентарій.

Він додав, що громадяни зобов’язані будуть щороку подавати декларацію, якщо здійснювалися операції із криптоактивами. 

«Крім того, проєкт закону передбачає для тих людей, які вже мають криптоактиви і не можуть довести активи на їх придбання, перехідний річний період – 2026 рік – на продаж цих активів, декларування доходу від них та сплату лише 5% від їхньої номінальної вартості, тобто з доходу. Думаю, цей законопроєкт значно пожвавить інвестиційний ринок в Україні, дасть можливість розвитку цьому виду діяльності, до того ж ми наблизимося до цивілізованого фінансового світу, який уже здебільшого визнав криптовалюту», - наголосив народний депутат.

Він також зауважив, що фіскальний ефект не є основною метою проєкту закону.

«Основна мета законопроєкту – надання можливості нашим громадянам у легальному полі продавати криптовалюту й легально отримувати дохід. Бо нелегальний дохід, який зараз мають українці, та білі гроші – це абсолютно різні речі. Світ рухається до пожвавлення фінансового моніторингу, до того, що будь-яке придбання коштовних речей у світі та в Україні викликає питання: звідки гроші? І вони мають бути білі, тобто з них повинні бути сплачені податки», - підкреслив політик.

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»