
Раніше ми писали, що законопроєктом від КМУ заплановано створення Реєстру рахунків і банківських сейфів фізосіб, держателем і адміністратором якого є ДПС. До нього вносяться відомості, що надходять від фінустанов та банків.
А вже 30 квітня на сайті ВРУ з'явився зареєстрований урядовий законопроєкт від 30.04.2025 №13233.
Тепер і Ніна Южаніна у своєму Телеграм-каналі висловила свою думку з цього приводу:
«Уряд чомусь згадує про Нацстратегію доходів, коли йому це вигідно, проте подає на розгляд законопроєкти, які не відповідають визначеним у ній цілям».
Законопроєктом №13233 передбачено, зокрема, створення:
- Реєстру кінцевих бенефіціарних власників трастів або інших подібних правових утворень;
- Реєстру рахунків та банківських сейфів фізичних осіб.
І держателем, і адміністратором цих реєстрів визначається ДПС.
А згаданою Національною стратегією доходів передбачені:
- ІТ-консолідація інформаційних ресурсів суб’єктів системи управління державними фінансами, зокрема ДПС, на рівні Мінфіну,
- забезпечення адміністрування цих інформаційних ресурсів незалежним адміністратором.
Тому Южаніна поставила запитання: «Чому нові реєстри знову створюються в ДПС? Навіщо створювати щось нове на старих засадах, а потім переробляти і витрачати зайві кошти?».
Наприкінці Южаніна зауважила, що, на її думку, це означає, що як би не намагалися представники влади заспокоїти, що у законопроєкті немає відкриття банківської таємниці, це не відповідає дійсності.
Передача до реєстру рахунків та банківських сейфів фізичних осіб даних про обсяг та обіг коштів на рахунках не передбачена. Але відповідно до закону відомості про банківські рахунки клієнтів вона також є банківською таємницею.
Проте ця інформація також є дуже чутливою, і її виток наражає власників рахунків на небезпеку.
І чи не зарано говорити про її відкриття до переходу ДПС на обробку деперсоніфікованої інформації про платників податків, що передбачено все тією ж Нацстратегією доходів?