• Посилання скопійовано

НКЦПФР удосконалює правила фінмоніторингу учасниками ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму черговому засіданні схвалила рішення про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів.

«Регулятор приділяє значну увагу питанню фінансового моніторингу, контролюючи реалізацію учасниками ринку заходів, які здійснюються у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, — зазначає Олег Мисюра, директор департаменту контрольно-правової роботи. — Адже одним з найважливіших принципів функціонування фінансового ринку є його інформаційна прозорість та чітка відповідність міжнародним стандартам у цій сфері. Саме тому, з метою вдосконалення цієї роботи у Комісії, ми доопрацювали та актуалізували наявне Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів».

Зміни полягають у необхідності працівниками суб’єкта первинного фінансового моніторингу дотримуватися порядку доступу до Правил і Програми проведення фінансового моніторингу, а також у необхідності підтвердження факту проведення оцінки критеріїв ризику клієнта та управління ними. Крім того, Положення уточнює необхідність перевірки працівниками суб’єкта первинного фінансового моніторингу клієнтів на причетність до терористичної діяльності. Також відтепер особа, що тимчасово виконує обов’язки відповідального працівника, має працювати лише за основним місцем роботи, до того ж у Положенні містяться уточнення щодо підрозділу, який проводить внутрішню перевірку: так, ці перевірки не можуть бути проведені самим відповідальним працівником. Додатково варто зауважити про впроваджувану необхідність зберігання документів, які підтверджують факт перевірки ділової репутації кандидата на посаду відповідального працівника та документів, які стосуються укладання ділових відносин з клієнтом. Крім того, документ містить редакційні правки та уточнення дій депозитаріїв під час укладання кореспондентських відносин.

Нагадаємо, що НКЦПФР постійно проводить роботу щодо імплементації у власні нормативно-правові акти 40 рекомендацій FATF, рекомендацій Комітету експертів з питань оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (MONEYVAL), Міжнародного валютного фонду щодо вдосконалення напряму фінансового моніторингу.

 

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»