• Посилання скопійовано

НКЦПФР підготувала законопроект щодо розвитку ринку облігацій

У Законі про цінні папери мають з’явитися окремі розділи, присвячені захисту прав власників корпоративних облігацій

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на своєму черговому засіданні схвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо розвитку ринку облігацій».
«У цьому році ми приділяємо значну увагу розвитку ринку облігацій, і тема інструментарного наповнення ринку є базовою наразі, — запевняє Анатолій Амелін, Член НКЦПФР. — Основним нововведенням документа можна назвати появу в Законі «Про цінні папери та фондовий ринок» окремих розділів, присвячених захисту прав власників корпоративних облігацій. Так, нами пропонується ввести інститут загальних зборів власників корпоративних облігацій, з наданням таким зборам, зокрема, прав погоджувати рішення емітента щодо операцій з його активами у випадку неналежного виконання емітентом своїх зобов’язань за такими облігаціями. Також узгодження потребуватиме, крім цього, процес реструктуризації зобов’язань і внесення будь-яких змін до проспекту емісії».
Окрім того, зазначений законопроект передбачає визначення поняття «корпоративні облігації», їх видів (біржові, інфраструктурні, концесійні) та створення механізмів емісії таких облігацій. Передбачається, що інфраструктурні облігації випускатимуться для фінансування інфраструктурної модернізації у рамках державно-приватного партнерства. Водночас розміщення концесійних облігацій, виду інфраструктурних облігацій, здійснюватиметься з метою фінансування створення та/або відновлення інфраструктури, що передбачено договором концесії. Що стосується біржових, то вони будуть випускатися за спрощеною процедурою для обігу виключно на фондових біржах.
Документом також урегульовуються дії емітента і власників корпоративних облігацій у разі дефолту, реструктуризації боргу, конвертації облігацій. Згідно з пропозицією Комісії, власники дефолтних облігацій зможуть вимагати від емітента дострокового погашення грошових зобов’язань. При цьому, якщо мова йде про забезпечені облігації, то дострокового виконання зобов’язань можна буде вимагати і від особи, що надала забезпечення.
«Ми розробили цей Законопроект з метою виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 — 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», тому, сподіваюсь, що він матиме позитивний вплив на вітчизняний фондовий ринок», — резюмував пан Амелін.
На даний момент проект Закону готується до оприлюднення й обговорення з громадськістю, а також до подання на погодження до зацікавлених міністерств та відомств.

Джерело: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»