• Посилання скопійовано

Червоний чи зелений — який коридор обрати?

Який коридор обрати під час оформлення повідомлення про транзитне переміщення?

Відповідно до статті 366 Митного кодексу України, двоканальна система — це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.
Канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають обкладенню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Канал, позначений символами червоного кольору («червоний коридор»), призначений для всіх інших громадян.
Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, обкладенню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Водночас, відповідно до Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів, затвердженого наказом Держмит служби України від 13.10.2005 р. №969, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2005 р. за №1393/11673, повідомлення про транзитне переміщення (далі — ПТП) та його електронна копія використовується у разі переміщення митною територією України:
а) товарів гуманітарної допомоги, що ввозяться на митну територію України (крім тих, що ввозяться з метою транзиту);
б) несупроводжуваного багажу громадян — при ввезенні його на митну територію України, вивезенні з неї, транзиті через територію України;
в) товарів, що ввозяться на митну територію України й переміщуються цією територією з будь-якою метою, у тому числі з метою транзиту, за укладеними в установленому порядку зовнішньоекономічними договорами (контрактами):
— у ручній поклажі;
— у супроводжуваному багажі;
— у несупроводжуваному багажі, який перевозиться залізницею в поштових та/або поштово-багажних вагонах;
г) міжнародних поштових відправлень.
Крім того, відповідно до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Держмитслужби України від 17.11.2005 р. №1118, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.11.2005 р. за №1428/11708, ПТП та його електронна копія використовується при ввезенні на митну територію України громадянами транспортних засобів із застосуванням одного із заходів забезпечення сплати митних платежів, передбачених розділом Х Митного кодексу України.
Таким чином, громадянин, який переміщує товари з оформленням ПТП, повинен обрати «червоний коридор». В інших випадках двоканальна система не може бути застосована.

Джерело: ДМСУ

Рубрика: Фінанси і банки/Власні фінанси

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Власні фінанси»