• Посилання скопійовано

Як роботодавцю виконати мінімальні держгарантії в оплаті праці?

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінзарплати. Тож якщо працівник виконав місячну норму праці, йому має бути нараховано зарплату, не нижчу від розміру мінімальної

Як роботодавцю виконати  мінімальні держгарантії в оплаті праці?

Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці зазначає, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі 6 700 гривень.

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Отже, якщо працівник виконав місячну норму праці, йому має бути нараховано заробітну плату, не нижчу від розміру мінімальної.

Під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної.

Доплати та гарантії, які належать до мінімальних державних гарантій в оплаті праці:

  • за роботу в надурочний час;
  • за роботу у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час;
  • оплата щорічних відпусток;
  • оплата за час виконання державних обов’язків;
  • для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження до медичного закладу;
  • для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу;
  • для переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю;
  • для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу;
  • при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів.

Індексація також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці, але відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік» з 1 січня 2023 року не проводиться.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»