• Посилання скопійовано

Чи повернеться обовʼязок індексування зарплати у 2024 році?

Вже зʼявився проєкт Держбюджету на 2024 рік. У ньому про продовження дії призупинення вже не йдеться. Тож якщо депутати не передумають в останній момент, у 2024 році відновиться дія Закону про індексацію та відповідно Порядку №1078

Чи повернеться обовʼязок індексування зарплати у 2024 році?

Ми вже наголошували, що дію Закону про індексацію призупинено поки що лише на 2023 рік. Про це зазначено у п. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет-2023

Норми законодавства про індексацію зарплати врегульовано двома нормативними актами: 

  1. Закон про індексацію;
  2. Порядок №1078.

Ми й тоді вказували, що це не стосується попередніх періодів. 

І ось зʼявився проєкт Держбюджету на 2024 рік. У ньому про продовження дії призупинення вже не йдеться. Тож з 2024 року, найімовірніше, відновиться дія Закону про індексацію та відповідно Порядку №1078. А це вже означатиме початок проведення індексації зарплати з 1 січня 2024 року.

З якими проблемами може зіткнутися роботодавець, ми вказували ось тут. Коротко наведемо їх.

У 2023 році Мінекономіки виклало свою позицію щодо долі індексації – протягом 2023 року за працівником зберігається сума індексації заробітної плати та грошового забезпечення, яка виникла за період до січня 2023 року (до зупинення дії Закону).

Тобто за цим висновком виходить, що  ця індексація, розрахована станом на грудень 2022 року, має виплачуватися навіть у 2023 році. 

Але окремо ми навели і свою точку зору щодо цього висновку та розповіли, як будемо нараховувати індексацію у 2024 році. Докладно про це все - тут.

Звісно, після прийняття Закону про Держбюджет на питанні індексування ми зупинимося ще раз в окремому матеріалі.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»