Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівниця у відпустці для догляду за дитиною. Чи можна її перевести на іншу посаду?

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною. На підприємстві просять, щоб працівниця написала заяву на переведення на іншу посаду. Чи має право підприємство турбувати працівницю під час відпустки?

Держпраці у Рівненській області нагадує, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 32 КЗпП переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згоди працівника, за винятком випадків, передбачених ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Таким чином, у такому випадку для переведення на іншу посаду має бути добра воля працівниці, яку їй потрібно висловити у письмовій заяві.

Також абз. 2 ч. 3 ст. 2 Закону «Про відпустки» передбачено, що право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Джерело
Держпраці у Рівненській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі