Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Не вказали у договорі ЦПХ об’єм роботи? Під час перевірок договір визнають трудовим

Відсутність у договорі ЦПХ об’єму робіт контролери розцінюють як одну з ознак прихованих трудових відносин

Держпраці у Житомирській області розповідає, що їх інспектори праці провели інспекційне відвідування підприємства, основним видом економічної діяльності якого є виготовлення виробів з бетону для будівництва. Інспектори перевірили стан додержання законодавства про працю та встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору відносно 33 найманих працівників.

Під час інспекційного відвідування спеціалісти Управління Держпраці встановили, що з 33 працівниками укладені цивільно-правові договори на виконання робіт, які мають ознаки трудових. Зокрема, надані договори містять загальні відомості про виконувану роботу, таку як: приготування арматурних заготовок для каркасів, правка та різка арматури, вивозка готових арматурних каркасів до формувального цеху та інше, однак в них відсутній об’єм робіт, які виконавець зобов’язаний виконувати. Отже, надання послуг носить постійний характер з систематичним виконанням трудових функцій, в той час як договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія прииняється. Підтвердженням наявних ознак трудових відносин також є те, що згідно з умовами договорів виконавець зобов’язується виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства та отримує заробітну плату, згідно табелю обліку використаного робочого часу.

За підміну трудових відносин цивільно-правовими, керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області на підприємство накладено штраф у розмірі понад 3,6 млн грн (тобто 111690 гривень за кожного неоформленого працівника).

Держпраці вкотре наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

***

Читайте також:

Джерело
Держпраці у Житомирській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Перевірки , Трудові відносини , Договір , Держпраці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі