• Посилання скопійовано

Президент підписав закон про національну кваліфікацію працівників

Підписаним законом впроваджена можливість прийняття до уваги при укладенні трудового договору виду занять (професія), повної або часткової професійної кваліфікації, якою володіє особа

Президент підписав закон про національну кваліфікацію працівників

Згідно з інформацією картки законопроєкту №4147 15 червня 2022 року Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій». 16 червня Закон опубліковано в "Голосі України". З його текстом можна ознайомитися тут>>

 

Що передбачає новий закон?

Унормовує наступні питання через внесення змін до КЗпПУ, законів України «Про оплату праці», «Про освіту»:

Інтеграція поняття «часткових кваліфікацій» в трудове законодавство України (ст. 41, 21 КЗпП), а саме:

  • внесення терміну «часткова кваліфікація» до КЗпП,
  • можливість прийняття до уваги при укладенні трудового договору виду занять (професія), повної або часткової професійної кваліфікації, якою володіє особа.

Завдяки цьому люди, які хочуть опановувати не цілу професію, а лише деякі її елементи, зможуть легально працевлаштуватися за новими навичкам.

Надається пріоритетність професійного стандарту над кваліфікаційною характеристикою (ст. 96 КЗпП та ст. 6 Закону України «Про оплату праці»); 

Розроблення та затвердження професійних стандартів саме розробниками (ст. 42 КЗпП); 

Врегульовано статус, склад, завдання, права галузевих рад з розроблення професійних стандартів (ст. 39-1 Закону України «Про освіту»).

Звісно, що докладний аналіз змін ми наведемо окремо в аналітиці після появи підписаного тексту Закону.

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»