• Посилання скопійовано

Як можуть змінити пенсії: основні положення законопроектів

Складна ситуація в країні призвела до того, що українців все більше хвилює, що буде з їх чесно заробленими пенсіями

Як можуть змінити пенсії: основні положення законопроектів

Ухвалення Пенсійної реформи у Верховній Раді, презентованої Кабміном ще в березні, затягується. На додачу вчора Рада провалила три законопроекти, що пропонують знизити пенсійний вік для жінок з 60 до 55 років. Також з’явилися чутки, що доопрацьований законопроект Кабміну буде винесено на повторний розгляд в Раду вже в четвер. Які правки в нього можуть внести і якою може стати нова пенсійна система України?

Як розповів нам сам автор законопроекту, міністр соцполітики Павло Розенко, сьогодні депутати не розглядатимуть реформу: консультації з фракціями тривають. “Ми намагаємося зібрати голоси. У мене жорстка позиція – кардинальних змін у законопроект не буде. Принципові моменти не зміняться: введення нарешті накопичувальних пенсрахунків і скасування спецпенсій. Ми працювали з кращими фахівцями в пенсійній сфері, які подали свої пропозиції. Документ треба приймати в першому читанні, допрацьовувати і виносити на друге читання, щоб у вересні-жовтні затвердити його в цілому. Ми готові до серйозної професійної розмови. Але коли нам говорять направити на якесь повторне читання без конкретної чіткої позиції, що потрібно доопрацювати, це викликає нерозуміння. Можна поміняти слова місцями, але суть від цього не зміниться”, – сказав Розенко.

Нагадаємо, проект Кабміну лежить в Раді з 30 квітня і поки відправлений профільним комітетом на доопрацювання, як і два альтернативних документа, подані нардепами Наталією Королевською та Юрієм Шухевичем (у чому суть усіх трьох проектів – див. інфографіку).

Як роз’яснила нам голова комітету ВР з питань соцполітики Людмила Денисова, нових пропозицій від авторів до них не надходило. “Члени Комітету підтримують впровадження єдиних принципів нарахування пенсії для всіх громадян, – сказала нам Денисова. – З іншого боку – держслужбовці, у переважної більшості яких зараз невеликі пенсії, в середньому 2300 грн, все життя платили підвищені внески до ПФ (додатково 2,5% на місяць від зарплати) і мають право отримати ту пенсію, яку заробили за все життя . Для врегулювання цього питання потрібен окремий закон. Є питання до введення накопичувальної системи. Надо прописати гарантії, що держава забезпечить людям повернення накопичених на особистих пенсрахунках засобів і захистить їх від інфляції на 30 років вперед. Не прописаний механізм отримання накопичень після виходу людини на пенсію. У запропонованому вигляді система працювати не буде”.

За словами Денисової, такий механізм чіткіше прописано в законопроекті Королевської, тому є сенс їх об’єднати з урядовим. Що стосується пропозицій Шухевича не тільки зрівняти всі пенсії, а й відібрати підвищені у тих, хто їх вже отримує, то директор “Центру пенсійного права” Марина Костюченко назвала їх неконституційними, бо це звужує права громадян. Вона також підтримує ідею держгарантій для пенсрахунків. А ось заступник голови Конфедерації незалежних профспілок Петро Тулей впевнений, що таких гарантій сьогодні ніхто дати не може: “Поки в країні нестабільність, економіка падає – вводити накопичувальні рахунки необачно, гроші на них з’їсть інфляція”.

Олександр Панченко, Зеленюк Христина

Джерело: Сьогодні

Рубрика: Праця та соціальний захист/Пенсії

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Пенсії»