• Посилання скопійовано

Законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення буде доопрацьовано

Арахамія зазначив, що підтримка депутатами трансформації системи пенсійного забезпечення шляхом створення системи додаткових пенсійних накопичень збільшується

Законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення буде доопрацьовано

25 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла рішення надіслати проєкт Закону №9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Для прийняття законопроєкту за основу не вистачило всього 12 голосів. На підтримку проєкту акта виступило 214 народних депутатів України.

Результати голосування свідчать про те, що підтримка депутатським корпусом трансформації системи пенсійного забезпечення громадян України шляхом створення системи додаткових пенсійних накопичень збільшується. «Це такий страждальний закон насправді. Ми всі з вами в усіх партіях казали про те, що треба змінювати пенсійне забезпечення наших громадян. Ми всі розуміємо, що це надскладне питання, – зазначив під час свого виступу в парламенті головний автор проекту Закону №9212 Давид Арахамія. – Але ми розуміємо, що якщо ми не будемо рухатися, то ми нічого і не зробимо».

Голова Комітету Галина Третьякова (співавтор законопроєкту) вчергове аргументувала важливість впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні. «Шановні народні депутати, нам необхідно з вами дуже добре усвідомлювати, що у нас 10,2 мільйона осіб, які є пенсіонерами, при наявних 32 або 35 мільйонів громадян, які проживають на території України. І солідарна система як така не здатна витримати те навантаження і вкрай тяжко підтримується фінансово», – наголосила очільниця Комітету.

Крім того, майбутнє солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (перший рівень пенсійної системи) безпосередньо залежить від демографічної ситуації в Україні, яка наразі має негативні тенденції. Кількість населення (в тому числі і працюючого), зокрема через війну росії проти України, зменшилося. Коефіцієнт народжуваності також наразі зазнає негативних змін. «За даними ООН, Україна входить в топ-15 країн світу з найшвидшими темпами скорочення населення, причому із-за війни скорочується населення працездатного віку, демографічний показник впав нижче одиниці. Це просто катастрофа насправді для держави. Відповідно для відновлення належного рівня пенсійного забезпечення в Україні необхідним є впровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення як додаткового елемента пенсійної системи», – повідомив у своєму виступі під час засідання Верховної Ради України голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об'єднань Комітету Сергій Гривко. 

Тож впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні може не лише гарантувати у майбутньому людині гідну пенсію, а і сприяти консолідації української нації у відбудові держави після Перемоги над ворогом. Адже пенсійні накопичення можуть інвестуватися у проєкти відновлення країни в контексті інтеграції України до Європейського Союзу. За словами Галини Третьякової, відповідним чином діяли європейські держави під час Другої світової війни, «щоб сконцентрувати національний ресурс для відновлення власних економік». 

Ще в грудні 2022 року під час публічних консультацій в Комітеті щодо функціонування накопичувальної системи пенсійного забезпечення експерт з пенсійних систем Реанімаційного Пакету Реформ к.т.н., доцент Олександр Ткач повідомляв: «Якщо уважно подивитись на світову пенсійну історію від середини 19 століття до наших днів, то ми побачимо, що по закінченню кожної великої війни розпочинались пенсійні реформи». Це і перші пенсійні фонди в Нідерландах після закінчення Першої світової, це і розвиток пенсійних систем в Фінляндії після закінченню Другої світової, це накопичувальні пенсійні системи в країнах Східної та Центральної Європи після закінчення Холодної війни, це і нова пенсійна система Ізраїлю після укладення мирних угод тощо. 

Нагадаємо, що перший рівень пенсійної системи базується на засадах солідарності поколінь. Тобто усі сплачені підприємствами та застрахованими особами внески до Пенсійного фонду України одразу ж виплачуються громадянам поважного віку у вигляді пенсій.

Довідково:

26 квітня 2023 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення рекомендувати парламенту включити до порядку денного сесії та прийняти за основу проєкт Закону про накопичувальне пенсійне забезпечення за реєстр. №9212.

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Пенсії

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Пенсії»