• Посилання скопійовано

Мінсоцполітики розповіло бізнесу про переваги запровадження накопичувальної пенсійної системи

Впровадження накопичувальної пенсійної системи надасть громадянам більше можливостей для управління власним пенсійним капіталом. Працівники матимуть доступ до інформації про свої внески та зможуть планувати майбутні пенсії

Мінсоцполітики розповіло бізнесу про переваги запровадження накопичувальної пенсійної системи

20 грудня відбулася зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Дариною Марчак, Першою заступницею Міністра соціальної політики України, для обговорення ключових реформ, що дозволять перезавантажити пенсійну систему України.

За два з половиною роки команда Міністерства соціальної політики провела ґрунтовний аналіз недоліків системи соціального забезпечення й напрацювала три ключові реформи, що враховують демографічні зміни, суттєво посилені війною з рф, зокрема зменшення чисельності населення України, збільшення частки людей старшого віку та зменшення активної робочої сили.

Впровадження накопичувальної пенсійної системи надасть громадянам більше можливостей для управління власним пенсійним капіталом. Працівники матимуть доступ до інформації про свої внески та зможуть планувати майбутні пенсійні виплати, які стануть доповненням до солідарної пенсії.

Нова модель солідарної пенсійної системи включатиме поділ пенсійних виплат на базову та страхову частини, автоматичну індексацію пенсій, що дозволить уникнути їх знецінення, а також виведення спеціальних пенсій певних категорій працівників в окрему складову, що забезпечить справедливіші умови для всіх.

Для забезпечення прозорості та справедливості пенсійної системи планується запровадження чіткого страхового принципу, де розмір пенсії залежатиме від обсягу сплачених внесків і кількості років сплати. Тобто чим більший внесок ЄСВ, тим більшою буде пенсія.

Реформа соціального страхування передбачає посилення захисту працівників у разі тимчасової непрацездатності, виробничих травм чи професійних захворювань. Суттєве збільшення виплат і подовження періоду лікарняного з 4 до 14 місяців стане важливим кроком для забезпечення якісної реабілітації та підтримки працівників, сприятиме відновленню їх потенціалу і поверненню до активного життя.

Дарина Марчак вкотре нагадала, що важливо залучати осіб старшого віку, людей з інвалідністю та ветеранів до економічної активності. Працевлаштування, адаптація робочих місць та перенавчання на основі партнерства між державою та роботодавцями сприятиме інтеграції таких громадян у ринок праці, формуватиме культуру активного довголіття, гарантуватиме гідне життя на пенсії.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Праця та соціальний захист/Пенсії

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Пенсії»