• Посилання скопійовано

Вплив накопичувальної пенсійної системи на економіку: деталі від голови НКЦПФР

Солідарна пенсійна система не витримує навантаження, а бюджетні зобов’язання перед пенсіонерами зростають. Перехід до накопичувальної моделі дозволить зменшити відрахування ЄСВ та відповідно знизити навантаження на державний бюджет

 Вплив накопичувальної пенсійної системи на економіку: деталі від голови НКЦПФР

Джерелом «довгих грошей» у реальному секторі економіки має стати накопичувальна система пенсійного забезпечення. Про це розповів Голова НКЦПФР Руслан Магомедов в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За словами Голови Комісії, солідарна пенсійна система не витримує навантаження, а бюджетні зобов’язання перед пенсіонерами зростають. Перехід до накопичувальної моделі дозволить зменшити відрахування ЄСВ та відповідно знизити навантаження на державний бюджет.

Однак важливе питання – куди вкладати пенсійні кошти? Якщо всі гроші будуть спрямовані в ОВДП, це лише посилить боргове навантаження на бюджет через необхідність сплати відсотків.

«Треба створити додаткові надійні інструменти для вкладення пенсійних грошей, які б не створювали конкуренцію запозиченням Мінфіну. Такими інструментами можуть стати акції прибуткових державних компаній, які будуть сплачувати дивіденди. Однією з таких компаній може стати «Укрпошта». І так воно почне працювати», – підкреслив очільник регулятора. 

Руслан Магомедов переконаний, що без ринків капіталу ми не забезпечимо належної відбудови економіки країни. Тому потрібно забезпечити інструменти портфельних інвестицій, зрозумілі європейським й світовим інвесторам: «Якщо ми зробимо все правильно, то українські цінні папери можна буде легко виводити через Euroclear, Clearstream або інші депозитарії на зарубіжні ринки. Іноземні інвестори зможуть їх купувати, не відкриваючи у нас рахунки. А наші учасники ринку на цьому зароблять, бо іноземцю це дешевше, ніж відкривати рахунки в Україні».

Наразі вже існує «лінк» між НДУ і польським центральним депозитарієм KDPW. Тобто українські цінні папери можна вивести до Польщі.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Праця та соціальний захист/Пенсії

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Пенсії»