Умови отримання санаторно-курортного лікування визначаються Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів ФСС з ТВП (постанова правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 р. №12).
Зокрема, п. 4.2 Порядку встановлено, що відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соцстрахування підприємство, установа, організація, яка є основним місцем роботи застрахованої особи, видає путівку до санаторію в період відпустки, а до санаторію-профілакторію — в період відпустки, без відриву від виробництва, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду.
Відповідно до ст. 122 КЗпП при направленні працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені постановою КМУ від 28.06.97 р. №695.
Отже, оскільки отримання санаторно-курортного лікування в санаторії-профілакторії, зокрема, педагогічними працівниками, що направлені на підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, відбувається з урахуванням навчального (виробничого) процесу, то у правовідносинах з ФСС з ТВП соцпослуги вважаються такими, що надаються без відриву від виробництва. Відповідно поєднання педагогічними працівниками навчання на курсах підвищення кваліфікації й отримання санаторно-курортних послуг в санаторії-профілакторії за рахунок коштів Фонду є правомірним.