У Головне управління ДФС у Житомирській області часто звертаються підприємці із запитанням: чи дійсно вони повинні сплачувати єдиний соціальний внесок навіть за період, коли не отримували доходу від своєї діяльності.
Звертаємо увагу, в проекті до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», була наступна норма: підприємці, і на загальній системі і на єдиному податку, зобов’язані платити мінімальний ЄСВ навіть за місяці, в яких вони взагалі не отримували доходів.
В прийнятому Законі України №77-VII від 28.12.2014 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» зазначено, що підприємці загальної системи оподаткування і «спрощенці» за бажанням, з метою збереження страхового стажу в році або окремому місяці року, де не було доходу (прибутку), можуть самостійно визначити базу нарахування єдиного внеску. У такому випадку ЄСВ не може бути менше за розмір мінімального страхового внеску і більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
При цьому такі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні.
Якщо ж підприємець отримав навіть незначний дохід, ЄСВ доведеться заплатити не менше мінімального розміру.