Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ДФС погоджує сплату ЄСВ, який має становити 1/5 суми коштів для виплати зарплати

Головне управлінням ДФС у Київській області роз’яснило нюанси погодження з податківцями виплат ЄСВ та видачі Довідки про надання коштів для виплати зарплати

Податківці у листі від 25.02.2016 р. №442/10/10-36-17-03 зазначають, що територіальні органи ДФС погоджують сплату ЄСВ, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати зарплати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах. А також підтверджують довідку-розрахунок (додаток 1 до Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого постановою МДЗ від 09.09.2013 р. №453) з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 08 липня 2010 року 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розміру єдиного внеску».

Довідка про видачу коштів для виплати зарплати без перевірки сум сплати ЄСВ за формою згідно з додатком 2 до Порядку №453 видається лише платникам, у яких сума ЄСВ до сплати менша ніж 1/5 суми коштів на виплату зарплати через застосування максимальної величини бази нарахування ЄСВ та які протягом попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату ЄСВ.

При цьому, у листі  від 15.01.2016 р. №526/5/99-99-17-03-01-16 ДФСУ просить НБУ контролювати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми зарплати відповідно до зазначеної довідки-розрахунку.

Отже, для  сплати ЄСВ при виплаті зарплати у розмірі меншому, ніж 1/5 суми зазначеної у розрахункових документах, необхідно надавати до банку оригінал довідки-розрахунку, погодженої з територіальним органом ДФС.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?