• Посилання скопійовано

Нарахування ЄСВ: якщо виплати менше мінімальної зарплати

Фахівці офіційного видання ДФС розповіли, як нараховувати ЄСВ в різних ситуаціях, якщо виплати менше мінімальної заробітної плати

Нарахування ЄСВ: якщо виплати менше мінімальної зарплати

Ситуація 1. Нарахована працівнику заробітна плата за місяць становить менше мінімальної у зв’язку з тим, що він перебував частину місяця у відпустці без збереження зарплати. Але якщо врахувати індексацію, то сума — більша за мінімальну заробітну плату. Як нараховувати ЄСВ в такому разі?

Для працівників, які перебували у відпустках без збереження зарплати, у разі якщо фактична база нарахування єдиного внеску за відпрацьований час менше мінімальної зарплати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Тобто застосовується вимога щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної зарплати. Але, як роз'яснювали податківці раніше, ця вимога застосовується лише щодо працівників за основним місцем роботи (про це тут) і не застосовується  щодо інвалідів, які працюють у юросіб (читайте тут) (від ред.).

Відповідно до п. 2.2.7 Інструкції №5 суми виплат, пов’язані з індексацією заробітної плати працівників, віднесено до фонду додаткової заробітної плати.

Якщо заробітна плата працівника за місяць становить менше мінімальної заробітної плати, у зв’язку з тим, що він перебував частину місяця у відпустці без збереження зарплати, при цьому йому здійснено індексацію заробітної плати, і загальна сума такого доходу перевищує розмір мінімальної заробітної плати, то ЄСВ нараховується на фактичну суму нарахованого доходу (зарплата + індексація). Тобто індексація враховується при визначенні бази нарахування ЄСВ.

 

Ситуація 2. Працівник працює за основним місцем роботи на умовах неповного робочого часу. Чи потрібно робити «дотяжку» ЄСВ, якщо заробітна плата такого працівника менше мінімальної?

Заробітна плата (дохід), що нараховується (виплачується) роботодавцем застрахованій особі, яка працює на умовах неповного робочого часу за основним місцем роботи, є базою нарахування єдиного внеску. При цьому якщо її розмір не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    Сьогодні 09:585 2268
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 115
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20253 565
  • Нюанси оплати лікарняного родича загиблого захисника
    Допомога по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від тривалості набутого страхового стажу виплачується членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
    14.01.202598
  • Що змінилося у фінансуванні лікарняних та декретних за Законом №4158?
    Законом №4158 відновлено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності і пологах за місцем роботи за сумісництвом. Також внесено зміни щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві
    14.01.20253 502