Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства разом із Державною службою зайнятості продовжує щотижневе інформування щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.
Чому державна служба зайнятості затримує виплати безробітним?
Державна служба зайнятості здійснює фінансування допомоги по безробіттю в межах надходжень від сплати роботодавцями єдиного внеску. В період карантину через зупинку роботи підприємств надходження зменшилися, а кількість безробітних значно зросла.
Проте, завдяки фінансовій підтримці Уряду на виплату допомоги по безробіттю, станом на 13.05.2020 повністю профінансовані видатки на допомогу по безробіттю за квітень. Сьогодні службою зайнятості розпочато фінансування І декади травня.
Чи здійснюється службою зайнятості підбір роботи для безробітних у період карантину?
Так. Адже і в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.
Фахівці центрів зайнятості продовжують дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Протягом дії карантину, тобто починаючи з 12 березня, службою зайнятості вже працевлаштовано майже 90 тисяч чоловік.
Чи може розраховувати на допомогу по безробіттю молода людина, яка вперше шукає роботу?
Згідно з чинним законодавством молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце, може зареєструватися в службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
Розмір такої допомоги складає на період карантину та протягом 30 днів після його закінчення – 1000 гривень, далі – 650 гривень, тривалість виплат – 180 календарних днів.
***
Читайте також: Втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави: які дії?