• Посилання скопійовано

БЕБ повідомило про підозри експрезиденту та бухгалтеру відомої авіакомпанії

За даними слідства, компанія здійснювала міжнародні та внутрішні авіарейси, орендуючи літаки Boeing 737 та Embraer у кіпрського підприємства. Лізингова плата на адресу компанії-нерезидента впродовж 2017–2022 років становила понад 3,4 млрд грн

 БЕБ повідомило про підозри експрезиденту та бухгалтеру відомої авіакомпанії

Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру екскерівнику та колишньому головному бухгалтеру української компанії-авіаперевізника в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Підприємство афілійоване до одного з українських олігархів. 

За даними слідства, компанія здійснювала міжнародні та внутрішні авіарейси, для чого уклала низку лізингових договорів про оренду літаків Boeing 737 та Embraer у кіпрського підприємства. Лізингова плата на адресу компанії-нерезидента впродовж 2017–2022 років становила понад 3,4 млрд грн. 

Користуючись Конвенцією між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування, під час виплати доходів колишнє керівництво української компанії застосувало пільгову ставку 0 % замість 10 %.

Проте детективи БЕБ встановили, що застосування такої пільгової ставки не відповідало умовам укладених договорів та фактичним обставинам експлуатації літаків. 

Таким чином авіаперевізник ухилився від сплати до державного бюджету понад 344 млн грн податків.

Детективи Бюро повідомили про підозру колишнім  посадовцям у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненого за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Крім того, за ухвалою слідчого судді детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України заарештували 7 літаків, які були предметом лізингу відповідно до згаданих договорів. Зокрема, 3 літаки Boeing 737-800, один Boeing 737-900 та 3 літаки Embraer 190. Їх орієнтовна вартість становить 40 млн доларів США.

Досудове розслідування триває, встановлюється повне коло осіб причетних до незаконної діяльності. Оперативний супровід здійснюють співробітники Служби безпеки України. Процесуальне керівництво - прокурори Офісу Генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»