• Посилання скопійовано

Не підтвердили відомості про юридичну особу в ЄДР - очікуйте зустрічної звірки

Наказ ДПС України від 10.05.2012 року №390 «О внесении изменений в Методические рекомендации по организации и проведению органами государственной налоговой службы встречных проверок, утвержденных приказом ГНА Украины от 22.04.2011 г. №236»

З прийняттям ПКУ податківці отримали ще один варіант "перевірки" платника податків - зустрічні звірки. Причому за приписами Кодексу зустрічна звірка не є перевіркою в розумінні цього кодексу та завжди закінчується оформленням довідки, яка є податковою інформацією для подальших перевірок платника податків з включенням даних зустрічної звірки до актів перевірок.

Зустрічні звірки проводяться в порядку, визначеному постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1232.

Зустрічні звірки проводяться у платників податків, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з ПДВ показників ПК та ПЗ.

Сама звірка проводить шляхом направлення відповідного запиту. Порядок здійснення дій податковими органами, які задіяні у проведенні такої звірки, наведений у Методрекомендаціях (Наказ ДПАУ від 22.04.2011 року №236).

Проте цікавим все ж такі питання, хто саме з платників податків беду цікавити податковий оргна в першу чергу. Така цікавість задовольняється на сьогодні внесеними до цих Методрекомендацій змінами, якими виділені, зокрема, госпсуб'єкти:

1) що мають стан, відмінний від нульового, зокрема: 7 "до ЄДР внесено запис про відсутність підтвердження відомостей", 8 "до Єдиного державного реєстру внесено запис про відсутність за місцезнаходженням", 9 "направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням". Зі своєї сторони наполегливо нагадуємо про необхідність повідомляти державного реєстратор карткою форми 6 для підтвердження своїх відомостей (це робиться щороку протягом одного місяця з дати реєстрації підприємства).

В контексті наведених вище кодів станів платника податків варто нагадати, що такі стани не затверджені жодним нормативно-правовим документом, проте вони є наслідком автоматизації обліку платників податків у податкових органах. Такі ознаки - стани можуть змінюватись в залежності від наявності обставин та/або їх виправлення (зміни). Перелік таких кодів станів платника податків наведений в Довіднику «Стан платника податків» в розділі Довідники

2) щодо яких встановлено факти, які свідчать (можуть свідчити) про здійснення суб'єктом господарювання фіктивної діяльності за ознаками, визначеними у статті 55-1 Господарського кодексу України. Щодо цієї підстави нагадаємо, що такі ознаки фіктивності встановлюються лише судом.

3) щодо яких існують розбіжності задекларованих у деклараціях з ПДВ показників ПК та ПЗ (у сумі більше 50,0 тис. грн. за податковий період).

4) з якими платником податків вчинено правочини, стосовно яких виникли сумніви щодо реальності їх вчинення, та/або наявні факти, що свідчать про їх недійсність.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024144
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 386
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6366
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459