• Посилання скопійовано

Замість перевірок — горизонтальний моніторинг

ДПС України пропонує великим платникам податків новий сервіс — горизонтальний моніторинг. Які переваги отримає підприємство від застосування цього проекту?

Горизонтальний моніторинг — це здійснення органом ДПС процедури відстеження та аналізу податкових ризиків за фінансово-господарськими операціями, проведеними і запланованими великими платниками податків. Участь у цьому експерименті є виключно добровільною.
Замість традиційних перевірок контроль здійснюватиметься через надання інформації (переважно в електронній формі), яка даватиме змогу органу державної податкової служби моніторити господарську діяльність платників податків. Орган державної податкової служби, у свою чергу, надаватиме відповіді на запити суб’єкта господарювання та консультації щодо податкового обліку господарських операцій, повідомлятиме про ризикові операції, аби підприємство мало можливість уникнути контактів із сумнівними бізнес-партнерами.
Серед переваг взаємовигідного як для підприємств, так і для органів ДПС нового сервісу — мінімізація втручання у поточну діяльність платників податків; оперативне реагування органу державної податкової служби на проблеми платника податків; заміна існуючого постаудиту платника поточним моніторингом діяльності, тобто можливість проведення незалежного аудиту; вдосконалення ризико-орієнтованої системи адміністрування податків; запровадження принципу довіри у відносинах органу ДПС та платника податків і, як наслідок, — суттєве зменшення кількості, а надалі, можливо, і повна відсутність планових та позапланових перевірок.
Крім того, передбачається створення Інтернет-порталу для великих платників податків, на якому (після ідентифікації) платник зможе ознайомитися з податковою інформацією про себе. Таким чином, учасник експерименту уникає необхідності проводити звірку розрахунків.

Джерело: ДФС у Львівській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024161
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 472
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8616
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024163
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460