• Посилання скопійовано

У податківців відберуть міліцію?

Таке несподіване запитання напрошується у зв'язку з учорашнім засіданням парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

З 14 розглянутих законопроектів «вижило» лише три: про адміністративну відповідальність батьків за своїх дітей (№9547), про внесення змін до Кримінального кодексу, що стосуються протидії хабарництву (№9749), і про ліквідацію податкової міліції (№9725). Саме ці документи згідно з рішенням «комітетників» слід рекомендувати Верховній Раді прийняти в першому читанні.
На думку автора проекту №9725, екс-міністра оборони Анатолія Гриценка, Державна податкова служба (ДПС) не належить до правоохоронних органів, тому включення до її складу податкової міліції є в корені неправильним. Про це йдеться в пояснювальній записці самого депутата: «Нелогічним є і сам принцип утворення відомчих міліційних структур у галузевих відомствах. За такою логікою при Антимонопольному комітеті повинна бути «антимонопольна міліція» для боротьби з порушеннями антимонопольного (конкурентного) законодавства, при Держкомземі — «земельна міліція» для боротьби з порушеннями земельного законодавства тощо».
Як стверджує Гриценко, спеціальні правоохоронні структури утворюються не при галузевих відомствах, а у складі загальної міліції: наприклад, транспортна міліція, державна автомобільна інспекція, міліція охорони, судова міліція. «Що стосується податкової діяльності, то оскільки вона відбувається в загальному, а не спеціальному середовищі, то й не потребує спеціальної міліції», — вважає екс-міністр оборони. За його словами, «ліквідація податкової міліції сприятиме зменшенню кількості та оптимізації структури податкових і правоохоронних органів і, відповідно, зменшенню рівня корупції».
Утім, у самому профільному комітеті вважають, що самі лише фрагментарні зміни в міліційних структурах не приведуть до очікуваного поліпшення всієї системи правоохоронних органів.

Джерело: Судово-юридична газета

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 536
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460