• Посилання скопійовано

Повноваження прокуратури уріжуть

Верховна Рада України 248 голосами взяла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури»

Проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури» (реєстр. №11074) пропонується внести зміни до Закону України «Про прокуратуру», процесуальних кодексів та окремих законів України, якими передбачається:
1) скасувати повноваження прокурора щодо видання обов’язкових для виконання актів прокурорського реагування;
2) встановити єдиний акт прокурорського реагування на виявлені порушення закону у вигляді подання, внесення якого не тягне за собою зупинення дії нормативно-правових актів, припинення певної діяльності, необхідності вчинення дій або безумовного усунення порушень, які, на думку прокурора, мали місце;
3) заборонити прокурору здійснювати повноваження у межах нагляду за додержанням і застосуванням законів (крім тих, які спрямовані на встановлення наявності порушень) без призначення прокурорської перевірки, яка може здійснюватися лише після прийняття постанови, в якій зазначаються підстави, що свідчать про можливі порушення законності, а також обґрунтовується необхідність вчинення прокурором конкретних дій. Копія постанови обов’язково має надаватися особі, на права та свободи якої може вплинути проведення прокурорської перевірки;
4) заборонити проведення прокурорської перевірки за заявами і зверненнями фізичних та юридичних осіб (крім тих, які містять повідомлення про злочин) до їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або ж неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань;
5) обмежити не вичерпний на сьогодні перелік підстав для представництва інтересів громадянина в суді. Законопроектом передбачається, що підставою для представництва буде лише неспроможність громадянина через фізичний чи матеріальний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої права чи реалізувати процесуальні повноваження;
6) змінити порядок подання прокурором заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Право на подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у цивільних, господарських, адміністративних справах надається лише Генеральному прокурору України, його першому заступнику та заступникам, прокурору Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя. Прокурори нижчого рівня такого права позбавляються.
Законопроект було внесено народними депутатами України Валерієм Писаренком, Володимиром Пилипенком, Володимиром Олійником.

Джерело: Закон&Бізнес

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»