Своїм листом від 24.07.2012 р. №20001/7/15-1217 ДПСУ оприлюднила методрекомендації щодо алгоритму визначення звичайної ціни продукції (товарів) при здійсненні ЗЕД-операцій.
Нагадаємо, що вже з 01.01.2013 р. набере чинності ст. 39 ПКУ щодо методів визначення та порядку застосування звичайної ціни. До цієї дати застосовується пункт 1.20 статті 1 Закону про прибуток.
Головним податковим органом прийнято рішення про організацію певних підготовчих заходів, спрямованих на правильність визначення звичайної ціни продукції (товарів) при проведенні перевірок юридичних осіб ? суб’єктів ЗЕД та поліпшення їх якості.
Для цього планується проводити практичні заходи зі збору та аналізу окремої інформації.
Причому щодо випадків застосування звичайних цін, то:
• при перевірці звітних податкових періодів до 01.04.2011 р. застосовується п. 7.4 Закону про прибуток;
• при перевірці звітних податкових періодів після 01.04.2011 р. застосовується п. 153.2 ПКУ.
Насамперед податкові органи зацікавляться платниками:
• що здійснюють постачання товарів нерезидентам через посередників, зареєстрованих у країнах з офшорним статусом та/або пільговим режимом оподаткування (наприклад, зареєстровані на території Республіки Кіпр тощо) за заниженими цінами та з подальшою реалізацією таких товарів цими посередниками нерезидентам за ринковими цінами (фактичний рух товарів відрізняється від руху «за документами»);
• щодо яких отримано інформацію, наприклад, від податкових органів інших країн про здійснення експортних операцій за заниженими цінами;
• що мають рівень податкової віддачі за звітні періоди 2010 та/або 2011 рр. менше за середнє значення у відповідній галузі.
Аналітичний звіт складатиметься за кожним платником окремо, після чого платник податків отримує запит органу ДПС щодо обґрунтування рівня звичайних цін на підставі п. 73.3 ПКУ. Подібні запити можуть бути надіслані й іншим платникам щодо отримання інформації про договірні ціни на кожній ланці постачання ТМЦ до кінцевого споживача.
Внаслідок цього податковий орган прийматиме рішення щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки на підставі пп. 78.1.1 ПКУ або для врахування при проведенні документальної планової перевірки платника.
Платникам також слід врахувати, що під час проведення збору інформації та її аналізу джерелами отримання інформації про ціни на товари (продукцію), крім отриманої на запити від платників податків, також будуть:
• ціни спеціалізованих бірж з торгівлі окремими видами продукції;
• Держзовнішінформ: бюлетень: «Огляд цін українського та світового товарних ринків», Товарний монітор «Біржові товари», Металургійні монітори «Сталевий прокат», «Сировинні матеріали», каталог «Імпортери та експортери України»;
• інтернет-сайти та інформація результатів незалежної оцінки майна та майнових прав, проведеної відповідно до Закону про оцінку майна.
Податкові органи готуються до визначення звичайної ціни
Лист ДПСУ від 24.07.2012 р. №20001/7/15-1217
Автор:
Джерело: ДФС у Волинській обл.
Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати